POLITYKA

wydarzenia

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 lutego 2022 | 08:02 komentarzy 2
– Dzisiaj w nocy Rosja rozpoczęła agresję o charakterze zbrojnym na terenie Ukrainy - rzecznik rządu RP Piotr Müller.

– Dzisiaj w nocy Rosja rozpoczęła agresję o charakterze zbrojnym na terenie Ukrainy - rzecznik rządu RP Piotr Müller. (fot. KPRP)

– Dzisiaj w nocy Rosja rozpoczęła agresję o charakterze zbrojnym na terenie Ukrainy. W związku z tym wszystkie służby, wszystkie właściwe organy państwa rozpoczęły procedury, które związane są z tego typu sytuacją – rzecznik rządu RP Piotr Müller.

W czwartek ok. 4 polskiego czasu inwazja Rosji na Ukrainę stała się faktem. W orędziu wyemitowanym po godz. 5:30 czasu moskiewskiego Władimir Putin poinformował, że dał zgodę na wymierzoną w Ukraińców operację, która ma służyć "ochronie ludności w Donbasie". Rozpoczęła się od uderzenia rakietowo-lotniczego na miasta na Ukrainie, w tym m.in. Kijów, Charków i Kramatorsk,

Rzecznik rządu na konferencji o godz.  6.30 dodał: - W tej chwili mamy do czynienia z agresją militarną na terenie Ukrainy, ale również wszyscy wiemy doskonale, że wojnę w tej chwili można prowadzić również w cyberprzestrzeni i pierwsze sygnały takich działań obserwujemy.

Została wydana dyspozycja do stałego przedstawiciela przy NATO, by złożył wniosek o uruchomienie art. 4 traktatu waszyngtońskiego, czyli wspólnego spotkania i monitorowania sytuacji zagrożenia naruszenia granicy Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Ukrainy Wołodymirem Zełenskim.

Rosja rozpoczęła otwartą agresję na Ukrainę. Rozpoczęły się od uderzenia rakietowo-lotniczegoa na miasta na Ukrainie, w tym m.in. Kijów, Charków i Kramatorsk, po tym jak prezydent Władimir Putin poinformował o rozpoczęciu specjalnej operacji wojskowej w Donbasie. Prowadzony jest też ostrzał artyleryjski. Działania Rosji zostały potępione przez Stany Zjednoczone i NATO.

Donald Tusk, lider KO wystosował list otwarty:

W chwili, w której zagrożone jest bezpieczeństwo europejskie, kiedy trwa wojna Rosji przeciw Ukrainie, musimy wznieść się ponad codzienne konflikty i spory. Siła oporu wobec polityki Kremla leży w jedności – tej jedności, której autokraci boją się szczególnie i pragną ją zniszczy

W (godz. 8.30) w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego trwa narada prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim, wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim, ministrami, dowódcami Sił Zbrojnych RP oraz szefami służb specjalnych.

Włodzimierz Szczepański

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 21

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 3
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Rodzinny piknik w Przedszkolu numer 8 w...

Truskawki pożegnały się z Przedszkolem numer 3 w...

Pierwszy ślub w plenerze w historii jeżowskiego...

Skierniewiccy harcerze zapraszają na świętowanie...

Dzięki jego zwycięstwu w konkursie, w szkole...

Jakub Danelski: Byłem niedzielnym katolikiem

Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski w...

Budowa boiska z konfliktem w tle

Rzadziej chorujemy

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA