Parafia w Rawie Mazowieckiej przyjęła dwie rodziny z Ukrainy

(fot. parafia NMP w Rawie Mazowieckiej)

AKTUALIZACJA. Parafia pw Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej rozpoczęła również akcję pomocy dla poszkodowanych na Ukrainie. Parafialna Caritas zbiera pomoc rzeczową, duchowni zachęcają też do modlitwy i postu. Dziś do parafii dotarły dwie rodziny z Ukrainy

Dzisiaj do naszego Domu Parafialnego (Centrum Dialogu) przybyły dwie rodziny z ogarniętej wojną Ukrainy. Dwie mamy, które są siostrami wraz z dwójką swoich dzieci pochodzą z Łucka na Wołyniu a ich mężowie pozostali w kraju gdzie walczą w obronie ich Ojczyzny. Okazaliśmy im gościnę w odpowiedzi na prośbę Burmistrza Miasta – informuje parafia.

A od jutra Caritas parafialny w porozumieniu ze środowiskami społecznopolitycznymi w Rawie Mazowieckiej (Komitetem Powiatowym Prawa i Sprawiedliwości i biurem poselsko-senatorskim) zbierać będzie dary rzeczowe na rzecz Ukrainy. Pomoc rzeczową w postaci artykułów pierwszej potrzeby: środki medyczne i higieniczne, artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżające, słodycze wysokokaloryczne), pompy infuzyjne, koce, śpiwory, poduszki, kołdry, pościel, materace, ciepła odzież, artykuły spożywcze z długim terminem przydatności można

dostarczyć do biura przy ul. Kościuszki 18 w Rawie Mazowieckiej (naprzeciwko sądu) w godzinach od 9.00 do 18.00 od poniedziałku do piątku.

Duchowni dodają, że codziennie o 17:30 wierni mogą modlić się w kościele na różańcu o pokój na Ukrainie, w Polsce i na świecie. Zachęcają do podjęcia postu ścisłego w tej intencji. W Środę Popielcową i w Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu będą zbierać po każdej mszy ofiary na rzecz poszkodowanych wojną na Ukrainie.

Parafia NMP przypomina apel burmistrza miasta Piotra Irli:

Eskalacja konfliktu, ofiary śmiertelne i dramat osób szukających schronienia przed okrucieństwem wojny stały się codziennością milionów naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Dlatego w urzędzie miasta działa specjalny numer telefonu, pod który można dzwonić z deklaracją przyjęcia migrantów wojennych. Mamy już pierwsze zgłoszenia, ale spodziewamy się, że potrzebujących będzie przybywać. Stąd apeluję i proszę Rawian gotowych zapewnić dach nad głową uchodźcom z Ukrainy o kontakt na numer telefonu 785 555 410. Dziękuję też wszystkim za okazywaną Ukrainie solidarność. Mieszkańcy tego kraju są również częścią naszej społeczności. I będziemy ich wspierać.


Pomoc deklaruje też Przychodnia  "Miła", ul. Kilińskiego 4 w Rawie Mazowieckiej. Na swoim profilu społecznościowym podała: - rodziny uchodźców z Ukrainy mogą uzyskać bezpłatną pomoc stomatologiczną w naszej przychodni.


Czytaj także: - Rawianie pomagają uchodźcom z Ukrainy

Więcej w czwartek w "Głosie Rawy Mazowieckiej i Okolicy".

Włodzimierz Szczepański

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA