Od dziś kolejne utrudnienia dla kierowców w Rawie Mazowieckiej

(fot. Starostwo Powiatowe Rawa Mazowiecka)

Powiat rawski rusza z remontem samego mostu, jak i całego ciągu drogowego Aleja Konstytucji 3 Maja – ul. Faworna w Rawie Mazowieckiej. Od 1 do 31 marca br., planuje całkowite zamknięcie dla ruchu kołowego mostu na rzece Rawce oraz fragmentu ul. Fawornej, od skrzyżowania z ul. Słowackiego do skrzyżowania z ul. Kolejową.

Będzie to związane z remontem samego mostu, jak i całego ciągu drogowego Aleja Konstytucji 3 Maja – ul. Faworna. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji przejezdne będą ulice: Słowackiego oraz Kolejowa. Ta ostatnia obsługiwać będzie ruch w kierunku Boguszyc i Skierniewic.

–  W związku z realizacją powyższych inwestycji kierowcy muszą być również przygotowani na utrudnienia w obrębie ulic: Konstytucji 3 Maja oraz Tomaszowskiej, gdzie wkrótce rozpoczną się prace brukarskie w obrębie chodników oraz zjazdów. Utrudnienia te będą polegały na wyłączeniu ciągów pieszych oraz zwężeniach pasów ruchu oraz wprowadzeniu zakazów zatrzymywania i postoju – informują urzędnicy.

Powiat planuje, że roboty związane z remontami chodników w obu ciągach drogowych zakończą się do 15 kwietnia 2022r. 

Natomiast od połowy kwietnia rozpoczną się roboty bitumiczne, co spowoduje całkowite zamknięcie odcinków ulic dla ruchu. Roboty te będą realizowane w kilku etapach:

 1. Konstytucji 3 Maja na odcinku od ul. Reymonta do ul. Krakowskiej (rondo).
  W tym samym czasie wyłączony będzie również odcinek ul. Kościuszki
  od ul. Fawornej do ul. Nowej. Planowane wyłączenie z ruchu ok. 3 dni.
 2. Konstytucji 3 Maja na odcinku od ul. Krakowskiej (rondo) do ul. Kościuszki (światła) oraz ul. Tomaszowska od ul. Nowej do ul. Cmentarnej. Planowane zamknięcie 4 dni. W tym czasie powinny zakończyć się roboty na ul. Fawornej, która zostanie oddana w całości do ruchu.
 3. Tomaszowska od ul. Cmentarnej do ul. Wyzwolenia oraz droga 4110E (wylot
  z Rawy Mazowieckiej w kierunku Żelechlinka) na odcinku od granic administracyjnych Rawy do początku zabudowań Boguszyc (odcinek 1 km). Planowane wyłączenie 4 dni. Objazdy będą kierowane przez miejscowości Księża Wola i Soszyce.
 4. Tomaszowska od ul. Wyzwolenia do ul. Katowickiej. Planowane zamknięcie
  4 dni.

W trakcie zamykania poszczególnych odcinków ul. Tomaszowskiej i Kościuszki ruch będzie kierowany do ul. Słowackiego. Natomiast głównym objazdem dla ul. Konstytucji 3 Maja będzie ul. Reymonta, Krakowska i Niepodległości. Całkowite zakończenie robót na ulicach: Konstytucji 3 Maja i Fawornej oraz Kościuszki i Tomaszowskiej jest zaplanowane na koniec maja 2022 r.

Włodzimierz Szczepański

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA