Podziękowania za promocję akcji na portalu eglos z rąk przedszkolaków odebrała Anna Wójcik-Brzezińska, redaktor naczelna „Głosu”.

Podziękowania za promocję akcji na portalu eglos z rąk przedszkolaków odebrała Anna Wójcik-Brzezińska, redaktor naczelna „Głosu”. (fot. Joanna Młynarczyk)

Trzy 2-metrowe palety – około 7 metrów sześciennych zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zaledwie w ciągu dwóch dni, zebrało Przedszkole nr 3 w Skierniewicach. Placówka przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Portal eglos nagłośnił akcję i dziś najmłodsi odwiedzili nas z podziękowaniami.

Firma recyklingowa liczy ilość zebranego przez skierniewickie przedszkole śmieci, ale już wiadomo, że przedszkolaki mają szansę na zdobycie nagród.

Zebraliśmy trzy 2-metrowe palety – około 7 metrów sześciennych zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – cieszy się Iwona Wacławek z Przedszkola nr 3.

Jednak naszym głównym celem było podniesienie świadomości dzieci o konieczności dbania o środowisko, segregacji śmieci i budowania świadomości proekologicznej także wśród dorosłych mieszkańców. Zależało nam, by najmłodsi zanieśli zdobytą wiedzę do swoich domów i zachęcali rodziców do podobnej postawy. I to się udało, bo poza naszą przedszkolną społecznością, za pośrednictwem redakcji „Głosu” oraz portalu eglos, informacja o zbiórce dotarła do mieszkańców. Elektrośmieci przyjeżdżały do nas z Widoku, Zadębia i z centrum miasta, a nawet spoza Skierniewic

– mówi pomysłodawczyni akcji z Przedszkola nr 3.

Od dziś ruszyła kolejna przedszkolna akcja „Trójka dla Ukrainy”.

Zbieramy artykuły chemiczne dla Ukraińców, którzy zostali w swoim kraju i są dotknięci bezpośrednio wojną – mówi Iwona Wacławek.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

fotoreportaże

Przedszkolaki zakończyły pierwszy etap edukacji...

Wianki w Makowie. Było magicznie i... smacznie

Jedyny taki w okolicy - rawianie usypali kwiatowy...

Dzień rodziny w Jacochowie

Powitanie lata w Głuchowie

Szkoła w Żelaznej ma swój sztandar

Rodzinny piknik w Woli Makowskiej

Pierwsza Komunia Święta w Słupi

Wyjątkowy dzień dla dzieci i ich rodzin