Ulica Leśna nie tylko nie nadaje się do spacerów z wózkiem, ale także trudno przez nią przejechać. Nawet listonosz przyjeżdża tutaj rzadziej, bo dziury i błoto powodują, że auto może odmówić posłuszeństwa.

Ulica Leśna nie tylko nie nadaje się do spacerów z wózkiem, ale także trudno przez nią przejechać. Nawet listonosz przyjeżdża tutaj rzadziej, bo dziury i błoto powodują, że auto może odmówić posłuszeństwa. (fot. Beata Pierzchała)

Czasem drogą płynie woda. Wygląda tak, jakby za oknem była rzeka. Mieszkańcy ulicy Leśnej, co roku mają ten sam problem – wiosną, zamiast przejazdu drogą czeka ich błotnista przeprawa. Za drogę odpowiedzialne są dwa samorządy – gmina Jeżów i gmina Słupia.

Na styku dwóch gmin położona jest ulica Leśna w Jeżowie, która w połowie leży na terenie gminy Jeżów, a druga połowa jest własnością gminy Słupia.  Tuż za zjazdem z drogi wojewódzkiej 705 zaczyna się problem. Dziury w drodze są tak głębokie, że można „zostawić” tam podwozie, albo urwać miskę olejową. Auta osobowe z niższym podwoziem nie mają szans, żeby tam wjechać. Kiedy trzeba przejść do sklepu pieszo, trzeba wziąć ze sobą kalosze, bo inaczej przejść się nie da.

– Pisałam już wielokrotnie pisma w tej sprawie do Jeżowa, bo administracyjnie przynależymy do tej gminy, ale także do Słupi – mówi pani Agnieszka. – Niestety, niewiele to pomogło. Od czasu do czasu przejedzie jakaś równiarka i posypią tłuczniem, ale tak na zdrowy rozsądek, to jak ma się ten tłuczeń utrzymać? Z każdym większym deszczem tłuczeń spływa na pola.

Ukształtowanie terenu jest tu rzeczywiście dość nietypowe. Pola leżą wyżej niż droga. Woda spływająca z pól niszczy ją, wyrywa całe połacie ubitej ziemi. Nie wszędzie, po stronie gminy Jeżów, są rowy, które mogłyby odprowadzić nadmiar wody.

Więcej i problematycznej drodze w papierowym wydaniu "Głosu" z 10 marca.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 9

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Perez 0 5 miesięcy temu

  W odpowiedzi na komentarz Koniec świata. Jak można tak napisać? Przecież obecnie modernizowane są rożnego rodzaju drogi często przy takich drogach asfaltowych przez 7km nie ma żadnych domów i jest wszystko w porządku. Modernizowane są również ( internet-światłowody, kanalizacja a ze skrajnych rzeczy takie jak doprowadzenie wody do domów czy tez prądu). Ciekawe co by osoba pisząca komentarz o końcu świata powiedziała jak by nie miała np. Dostępu do prądu bo mieszkała by na obrzeżach wsi.Przy tej drodze nie mieszka jedna osoba a stoi kilka domów. Droga stworzyła by również objazd miejscowości Słupia w stronę Krosnowa, Winna Góra, Bonarów co usprawniło by jej przejazd w momencie gdy są awaryjne sytuacje. Moim zdaniem w tych czasach każdy ma prawo starać się o jakieś normalne warunki chociażby przez to, że płaci podatki. Pozdrawiam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Koniec świata -1 5 miesięcy temuocena: 20% 

  Przecież to koniec świata. Poza tym skoro mieszkańcy mieszkają tam od kilku pokoleń to chyba wiedzieli,że drogi nie ma i nie będzie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Słupia

Łódzkie na plus. Łódzkie sprzyja mamom i...

Łódzkie na Plus. Puchar pełen mleka

Gmina ma milion złotych na SUW. Nie ma chętnych...

Kolejny sukces na koncie zespołu

Pierwsza Komunia Święta w Słupi

OSP z gminy Słupia zmierzyły się na zawodach

Święto Rodziny w Strobowie

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA