Dzień Kobiet w Lipcach Reymontowskich

(fot. Bartosz Nowakowski)

Tematyczne wykłady, warsztaty makijażu, a także doradztwo kosmetologiczne. To tylko część atrakcji, jakie przygotował Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji z okazji gminnego dnia kobiet w Lipcach Reymontowskich.

– W tym trudnym czasie pielęgnujmy przyjaźnie i dobrosąsiedzkie relacje w naszych społecznościach lokalnych – podkreślała przed imprezą Ilona Pietrowska, koordynatorka Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Lipcach Reymontowskich, które w tym roku było organizatorem Gminnego Dnia Kobiet.

To miało być inne wydarzenie niż dotychczas. Do dyspozycji pań były w zasadzie wszystkie pomieszczenia w gminnym ośrodku, a w programie przewidziano między innymi: wykład na temat pro’filaktyki raka piersi, który zostanie przeprowadzony przez prof. dr hab. Arkadiusza Jeziorskiego. W tej tematyce Lipce Reymontowskie odwiedziły członkinie skierniewickiego stowarzyszenia „Amazonka”.
 

Drogie panie, niech ten dzień będzie dniem wyjątkowym, a to dlatego, że wy jesteście wyjątkowe. Niech te chwile będą też wsparciem dla kobiet, które noszą w sercach smutek i niepokój o swoich synów, mężów, a także braci.

Marek Sałek, wójt gminy Lipce Reymontowskie


To nie jedyne wykłady, które odbyły się tego wieczoru. Prawne aspekty bycia kobietą we współczesnym świecie przybliżyła Ewa Żuchowska.
 
W programie przewidziano także warsztaty makijażu oraz kosmetologii. Odbyły się także występy muzyczne lokalnych artystów.

Ten dzień miał być także odpowiednią okazją, aby wesprzeć solidarnie kobiety, które muszą opuścić swoje domy z powodu wojnę. W tym celu odbyła się zbiórka pt. „Kobiety Kobietom”, podczas której będą zbierane artykuły higieniczne i kosmetyczne.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Mieszkanka 2 3 miesiące temuocena: 60% 

  Władze jakiekolwiek nie powinny wtrącać sie w organizacje takich wydarzeń, ponieważ nie są w stanie zapewnić udział wszystkich pań z gminy. Niektóre z pań są zawsze i inne nigdy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkanka 1 3 miesiące temuocena: 100% 

  To zależy od tych Pań czy przyjadą czy nie... Impreza typu Gminny Dzień Kobiet czy pikniki Poznaj swoje sołectwo to imprezy otwarte bez specjalnych zaproszeń. Imprezy dedykowane konkretnym grupą czy organizowane przez nie to zupełnie inna bajka, np. warsztaty dla Kół Gospodyń Wiejskich.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Lipce Reymontowskie

Święto Reymonta powraca w pełnym blasku (film)

Powrócił rodzinny festyn w Drzewcach

Święto Rodziny w Strobowie

Zderzenie dwóch aut. Dwoje dzieci w szpitalu

Pierwsza Komunia Święta w Lipcach Reymontowskich

Wraca Dzień Reymonta. Wystąpią Margaret i Sarsa

Agata z Drzewiec już otrzymała lek