Kiedy koniec slalomu przez Olszową Wolę?

(fot. Włodzimierz Szczepański)

Władze gminy Sadkowice  zapewniają, że wkrótce zajmą się dziurami na drodze w Olszowej Woli. To jednak nie rozwiąże problemu z nawierzchnią, bo na starej drodze pojawią się kolejne dziury. Dlatego samorząd złożył wniosek o pieniądze z rządowego programu Polski ład.

– Czy mogliby państwo zająć się sprawą strasznych dziur na odcinku 150 m drogi we wsi Olszowa Wola? Odcinek wygląda fatalnie, ledwo się przejeżdża nawet terenowym samochodem. Nasza gmina nie widzi problemu, a mieszkańcy nie mogą funkcjonować, poza tym zrobiło się niebezpiecznie, bo ludzie jeżdżą slalomem, nierzadko po przeciwnym pasie swojego ruchu, wymuszając zatrzymanie się samochodów z naprzeciwka – napisała do „Głosu”  Czytelniczka.


Sprawdziliśmy sygnał z Olszowej Woli. Faktycznie na gminnej drodze pełno jest dziur. Sołtys Olszowej Woli Andrzej Franaszek już wcześniej starał się o naprawę drogi.


– Składałem do urzędu gminy wniosek o położenie nowej nawierzchni, ale po pojawieniu się tych dziur konieczna jest szybka naprawa, a potem nowa nawierzchnia. Z tego, co wiem gmina wkrótce zajmie się tymi ubytkami nawierzchni – opowiada sołtys.


Dodaje, że dziury wybijają się na starym odcinku drogi. Dalej od centrum wsi asfalt został położony kilka lat później i jest  w miarę dobrym stanie. Wójt gminy Sadkowice Karolina Kowalska przyznaje, że przymierzają się do poprawienia jezdni.


– Czekamy tylko na dodatnie temperatury. Wówczas zalepimy dziury. Chcemy tam znacznie bardziej poprawić nawierzchnię, dlatego złożyliśmy wniosek o pieniądze z rządowego programu – Polski ład. Chcemy naprawić kilka odcinków, w tym drogę przez Olszową Wolę – tłumaczy Karolina Kowalska. 

Włodzimierz Szczepański

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA