Jarmarki wróciły do Bolimowa na stałe

(fot. Beata Pierzchała)

To pewne, już zawsze będą świąteczne jarmarki w Bolimowie, bo nowa tradycja nabiera rozpędu, a towarzyszące jarmarkowi atrakcje przyciągają osoby w każdym wieku.

Tym razem na bolimowskim rynku zaprezentowało się 34 wystawców. Oferowany asortyment miał jeden wspólny mianownik – Wielkanoc. Na stoiskach można było znaleźć wiele pięknych, pachnących lub smacznych rzeczy. Wiosenne kwiatki przeplatały się ze świąteczną szynką, a ceramiczne jajka z pysznymi ciastami. Stragany uginały się od różności, których potrzeba nam nie tylko na święta, ale także na wiosenny nastrój – w pastelowych kolorach i słodkim zapachu. Wiosna obudziła w mieszkańcach chęć do działania, bo stoiska szybko pustoszały, a dekoracje, po wiosennych porządkach ożywią dom. Dla tych, którzy nie lubią spędzać dużo czasu w kuchni było też sporo propozycji kulinarnych. Na stoiskach można było kupić wiele rodzajów ciast, ale także pyszny pasztet, szynkę uwędzoną w domowej wędzarni, a nawet kopytka na obiad w czasie wielkiego postu. O kulinarne specjały zadbały koła gospodyń wiejskich, które słyną z własnej produkcji przysmaków.

– Tym razem mamy też sporo wystawców spoza gminy i to nas bardzo cieszy – mówi Karolina Przyżycka, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bolimowie. – Oprócz zakupów zaproponowaliśmy też naszym mieszkańcom udział w przygotowanych atrakcjach. Co prawda większość z nich była dedykowana dzieciom, ale myślę, że rodzice bawili się równie dobrze, jak ich pociechy.

Wspólne malowanie gigantycznej pisanki, gra terenowa, gdzie zadaniem było poszukiwanie jajek, czy wreszcie plecenie gigantycznej palmy, to tylko niektóre dodatkowe atrakcje pierwszego wielkanocnego jarmarku. Tylko pogoda była mało wiosenna, ale to szczegół, którym zarówno goście, jak i wystawcy nie zawracali sobie głowy.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Bolimów

Łódzkie na Plus. Puchar pełen mleka

Mnóstwo atrakcji dla każdego. Bolimów...

Bolimów zaczyna świętować już dziś

Kulinarna przemiana Bolimowa trwa

Święto Policji w Skierniewicach

Sportowo-pożarnicza rywalizacja w Bolimowie

100 lat OSP Sierzchów

Przedszkolaki zakończyły pierwszy etap edukacji...

Ulica Kozia zamknięta. Konserwator nadzoruje...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA