Przymiarki do zmiany nazwy wsi

(fot. Włodzimierz Szczepański)

Na ostatniej sesji rady gminy Rawa Mazowiecka (30.03) znów rozmawiano o zmianie nazwy miejscowości – Ścieki. Władze gminy podkreślają, że to będzie to długotrwały proces i zdecydują o nim mieszkańcy wsi.

Publikacja „Głosu” o inicjatywie mieszkańców Ścieków zmiany nazwy wsi, a raczej przywrócenia wzbudziła szeroki odzew. Była komentowana także na naszym profilu społecznościowym. Wspomniano o niej też na sesji.

CZYTAJ: - Zamiast Ścieki będzie...


Przypomnijmy: w Ściekach powstała grupa inicjatywna, która przymierza się do zmiany nazwy. Na ostatniej sesji rady gminy Michał Michalik, wójt gminy Rawa Mazowiecka mówił o spotkaniu z mieszkańcami wsi, które odbyło się 24 marca.


– Zdania w sprawie zmiany są podzielone. Będziemy chcieli zorganizować kolejne spotkanie w obecności radcy prawnego, który wyjaśni jakie skutki niesie ze sobą zmiana nazwy, powie też o kosztach wynikających z wymiany danych. Ustalimy termin spotkania, a po nim zobaczymy co dalej – tłumaczył wójt.


Sołtys Ścieków Bogusław Karaś dodał, że planuje nawet panele dyskusyjne. Przyznał także, że zdania mieszkańców w sprawie nazwy są podzielone.


– Dużo młodych chce tej zmiany – mówił sołtys Ścieków i dodał: –  Nie firmuje tej zmiany jako Karaś. Podejmuje inicjatywy, które powstają we wsi.

Włodzimierz Szczepański

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA