Opaska monitorująca czynności życiowe trafiła na rękę pana Henryka

(fot. KPP Rawa Mazowiecka)

Dzielnicowy asp. sztab. Grzegorz Zajączkowski pomaga seniorom z gminy Rawa Mazowiecka. Teraz pomógł 70-letniemu mieszkańcowi w zdobyciu opaski monitorującej czynności życiowe.

–  W marcu dzielnicowy z Białej Rawskiej pomógł jednej z seniorek otrzymać opaskę, która monitoruje czynności życiowe. Artykuł o tym wydarzeniu ukazał się w lokalnej gazecie, który to przeczytał pan Henryk, schorowany i samotnie mieszkający starszy mężczyzna. Senior skontaktował się ze swoim dzielnicowym i poprosił o pomoc w zorganizowaniu również takiej opaski dla niego – informuje mł. asp. Agata Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

 Asp. sztab. Grzegorz Zajączkowski pomógł 70-latkowi wypełnić wszystkie niezbędne dokumenty, zawiózł je do Szpitala w Rawie Mazowieckiej, gdzie odbywa się wstępna kwalifikacja i ostatecznie (14.04) doręczył panu Henrykowi opaskę do domu.

– Rawski szpital przyłączył się do projektu, który skierowany jest dla osób starszych, schorowanych i samotnych, który polega na dostarczeniu najbardziej potrzebującym specjalnych, noszonych na nadgarstku opasek, które przez 24 godziny monitorują podstawowe funkcje życiowe: tętno, saturację. posiadają także detektor upadku. W szpitalu całą dobę czuwają ratownicy medyczni, którzy kontrolują dane przychodzące z opasek o stanie zdrowia pacjentów. Gdyby doszło do upadku posiadacza opaski lub odchyleń od normy w parametrach, ratownicy mogą skontaktować się z właścicielem opaski lub zorganizować pomoc. Opaski powinno się nosić cały czas, nawet podczas snu. Zdejmować je trzeba tylko do kąpieli – wyjaśnia Agata Krawczyk.

Włodzimierz Szczepański

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA