BIZNES

z miasta

Skierniewice

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 kwietnia 2022 | 13:46 komentarzy 16
Skierniewiczanin prezesem PKP Cargo

Rada Nadzorcza spółki powołała na stanowisko prezesa zarządu Dariusza Seligę. Skierniewiczanin od 2016 roku związany jest z grupą PKP Cargo, a ostatnio był prezesem czeskiej spółki PKP Cargo International. Skierniewiczanin obejmuje stery spółki w trudnym momencie – związkowcy domagający się podwyżek wynagrodzeń, sytuacja za wschodnią granicą ogranicza największego w Polsce kolejowego przewoźnika towarowego.

PKP Cargo poinformowało, że Rada Nadzorcza spółki, w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego, z dniem 13 kwietnia powołała na stanowisko prezesa zarządu firmy Dariusza Seligę.

Przedsiębiorstwo, którego skierniewiczanin objął stery to największy kolejowy przewoźnik towarowym w Polsce i drugi co do wielkości operator w Unii Europejskiej.

Ponad dekadę temu, będąc posłem, Dariusz Seliga przekonywał samorządowców Skierniewic, by ci skorzystali z położenia miasta i kapitału, jakim to dysponuje. Mówił, że szansą na gospodarczy rozwój jest stworzenie kolejowego huba. Dziś mało realnym wydaje się, by do projektu wrócić, na kolejowej logistyce zarabia inne miasto w Łódzkiem.  

Pochodzący ze Skierniewic objął stanowisko PKP Cargo w trudnym momencie. Perspektywę spędzenia w spółce świąt Selidze udało się zażegnać. Podpisał ze związkowcami porozumienie, wyhamowujące eskalację akcji protestacyjnej. Udał się odsunąć perspektywę strajku, który sparaliżują przewoźnika towarowego.

Związkowcy domagają się podwyżki płac pracowników w wysokości 600 zł dla osób wynagradzanych wg ZUZP oraz proporcjonalnej podwyżki dla pracowników wynagradzanych wg wskaźnika.

Prezes Dariusz Seliga od lat związany jest z branżą kolejową, głównie z Grupą PKP CARGO. W 2016 roku został prezesem PKP CARGO CONNECT sp. z o.o., natomiast trzy lata później powołano go na członka zarządu PKP CARGO INTERNATIONAL a.s.

Dariusz Seliga przez trzy kolejne kadencje (V, VI i VII) był posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.

PKP Cargo jest największym kolejowym przewoźnikiem towarowym w Polsce i czołowym operatorem w Unii Europejskiej. Oferuje usługi logistyczne z wykorzystaniem transportu kolejowego (największy tabor w Polsce), samochodowego oraz morskiego. Świadczy samodzielne przewozy towarowe dla kilku tysięcy klientów na terenie Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Austrii, Holandii, Węgier, Litwy i Słowenii.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 20

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 3
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

16Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Obserwator 16 ponad rok temuocena: 100% 

  Ciekawe co pan Seliga zrobi dobrego na kolei przeciez nie ma zadnego ku temu wykształcenia . Ciekawe z czyjego nadania dostał tę posadę. W Skierniewicach to rozwalił cały PIS i podkładał nogi tym co chcieli coś robić.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Gość 15 ponad rok temuocena: 100% 

  Dobrze że pan dyrektor PKP zajmuje się dalej dyrektorowaniem PKP a nie problemami w Skierniewicach kiedy kandydował na prezydenta miasta i pokazywał się publicznie szokując bo nic nigdy dla miasta i mieszkańców zupełnie nic nie robił.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Jolka 14 ponad rok temuocena: 20% 

  Że pan Góraj to taki dobry gospodarz to tak pisze Myślący są też inne zdania. Wybaczy pan ale w Skierniewicach można znależć o wiele imądrzejszych i pracowitszych. poprostu nie maja takich koneksji ktore w tym przypadku sięgają czasow komunistycznych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Wyborca 13 ponad rok temuocena: 14% 

  Czy naprawdę byli to wyzwoliciele? Przez cały okres socjalizmu byliśmy nękani na różne sposoby, może pan tego nie doświadczał. Niektórym żyło się bardzo dobrze ,a niektórzy gineli w katowniach z rąk Polaków ,nie Ukraińców. To chyba trzebauznać za największy dramat wszech czasow.Gdy ktoś całą wojnę walczył o wolną Polskę i przeżył następnie ginął z rąk właśnie wyzwolicieli

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Myślący... 12 ponad rok temuocena: 100% 

  Do Wyborcy...Uszanuj Rosjan wyzwolicieli Skierniewic. Woja to nie teoretyczny wykład w szkole, to codzienny widok śmierci, który wyzwala nawet w normalnym człowieku skrajne myśli i czyny aby zachować niepowtarzalne swoje życie. Ukraińcy w czasie wojny zachowywali b. normalnie: polskim dzieciom przybijali gwożdziami języki do stołów, nie były to jakieś przypadki ale masowe znęcanie i dręczenie na 360 sposobów polskiej ludności, których tu dalej nie da się cytować.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Wyborca 11 ponad rok temuocena: 17% 

  Powielu latach widzimy do czego są zdolni ruscy komuniści na Ukrainie .Nic się nie zmieniło nie uszanują nikogo i nic. Ktoś kto nie miał z nimi do czynienia pewnie nie uwierzy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Myślący... 10 ponad rok temuocena: 100% 

  Skierniewice wyzwolili żołnierze wyklęci i Armia Krajowa z rządami w Londynie. Budowanie nowej historii i wciskanie obecnemu niby nowoczesnemu społeczeństwu, to zasłona dymna, na swoje nieudacznictwo w rządzeniu w Polsce, weszliśmy po drodze w każdą błotnistą kałuże jak mało rozgarnięte dzieci. Przypominam choćby złodziejskie 10-letnie, lata 90-te. A mówienie że za komuny nie było telefonów komórkowych, to chyba efekt postęmpu cywilizacji nawet w Afryce.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~pończocha 9 ponad rok temuocena: 14% 

  Chciałbym spytać kiedy wyp pomnik ruskich bandytów obok liceum prusa?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Wyborca II 8 ponad rok temuocena: 38% 

  Piędziesięciotysięczne miasto powinno się wstydzić mieć wiceprezydenta pożyczonego i na dodatek pierwszego sekretarza partii w szłusznie minionym okresie. Jakoś wtedy nie umiał rządzić tylko były wszechobecne kolejki i prześladowania. Nie poniósł zato najmniejszej kary. O dziwo dzisiaj olśnienie najlepszy prezydent.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Myślący... 7 ponad rok temuocena: 75% 

  Bo Prezydent Góraj to dobry gospodarz i skuteczny fachowiec z Rawy Mazowieckiej, pracujący z entuzjazmem dla dobra Skierniewic. A mógłby dawno już być na zasłużonej emeryturze.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Wyborca... 6 ponad rok temuocena: 76% 

  Takiego duetu Prezydentów jak Jażdżyk i Góraj Skierniewice nie miały i długo nie będą mieć. Jak pamiętam, Prezydent Jażdżyk w ostatnich wyborach miał kontrkandydata z PIS-u, z wynikiem 84% do reszty świata.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Jolka 5 ponad rok temuocena: 75% 

  Od jakiegoś czasu wznowił swoją obecność pan Seliga.Wydaje się ,że Jażd.. .zyk już nie będzie mógł kandydować to zapewne będzie jego kolega Seliga i dalej to samo środowisko będzie rządzić.No ,ale chyba nie z PIS bo wcześniej to zazwyczaj nogi podkładał.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec 4 ponad rok temuocena: 71% 

  To Grabarczyk za swoje popudował dworzec czy za nasze! jeszcze tak świecącego pustkami dworca to nie widziałem.No to załatwiacz tak jak z bronią dla siebie i seligi. Seliga może i komuś pomógl ale chyba więcej pogrzebał.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Obserwator... 3 ponad rok temuocena: 78% 

  Od Grabarczyka to waraa... Dzięki Posłowi Grabarczykowi powstał nowoczesny dworzec Łódz Fabryczna, z którego ochoczo i z dumą korzystają mieszkańcy Skierniewic i okolic. Kropka....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Stasiek 2 ponad rok temuocena: 96% 

  Wielkie gratulacje dla pana Posła za tak otrzymane zaszczytne stanowisko. Myślę że jak do tej pory, będzie Pan wspierał po chrześcijańsku, osobę mieszkającą w pewnej parafii, żyjącej skromnie i w ubóstwie i cienko tu przędzie. Wielkie podziękowania. Tak trzymać! Alleluja i do Przodu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec 1 ponad rok temuocena: 83% 

  Czy to PIS powieżyl selidze to stanowisko. To jeszcze na zastępce niech nominuje Grabarczyka. Gratulacje dlaPIS ze promuje takich ludzi. To człowiek komuny.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Projekt "Połącz Kropki" - twórcza integracja w...

DKF "Eroica" po raz kolejny łączy filmowe siły z...

Skierniewicki sezon biegowy rozpoczęty

Pierwsza Komunia Święta w parafii pw....

Pierwsza Komunia Święta w kościele świętego...

Wernisaż fotografii "Impresja ruchu"

Nowa przestrzeń dla młodych melomanów w...

Wystawa o udziale skierniewiczan w bitwie o Monte...

Kolejna szansa na pozbycie się elektrośmieci. W...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA