Największa skierniewicka spółdzielnia mieszkaniowa pozywa gazownictwo

Skierniewicka Spółdzielnia Mieszkaniowa wezwała PGNiG do korekty faktur, ponieważ odpowiedzi nie otrzymała, zarząd szykuje pozew. Chodzi o kwotę około 300 tysięcy złotych  – słyszymy.

Prezes Krzysztof Tułacz przypomina:  – Gdy poszliśmy do sądu z miejskimi wodociągami o nienależnie pobrane opłaty, niewielu sądziło, że wygramy, a jednak odzyskaliśmy niemal milion złotych.

300 tysięcy złotych w sumie – jak mówi SSM – nienależnie pobranych opłat to kwota, która obciążyła mieszkańców 70 bloków spółdzielni. Zarządzający s przyznają, że doświadczenie w walce czerpią z wygranej batalii z komunalną spółką.

Skierniewicka Spółdzielnia Mieszkaniowa w 2014 roku wygrała proces z miastem, spór dotyczył sposobu naliczania przez spółkę Wod-Kan opłaty stałej za ścieki.

– Naszą wątpliwość budził fakt, że opłatę stałą naliczano od każdego lokalu spółdzielczego, przyjmując, że jedno gospodarstwo produkuje miesięcznie 0,4 metra sześciennego  ścieków – przypomina Krzysztof Tułacz, prezes SSM.

Tymczasem opłata zmienna zawierała już stawkę za metr sześcienny ścieków. Okres nieprawnego pobierania opłat obejmował w sumie trzy lata.

Tym razem zarząd SSM zbroi się w argumenty, by ruszyć do sądu z PGNiG oddział w Łodzi. Rzecz w tym, że do sierpnia 2020 roku obowiązywała umowa między spółdzielnią a gazownictwem, gdzie PGNiG naliczało opłaty wg. tak zwanej stawki biznesowej. Wówczas była to umowa, z punktu widzenia mieszkańców, korzystna.

– Faktem jest, że dopiero od czerwca 2021 roku zauważyliśmy problem. Podwyżki cen były drastyczne. Nawet trzy razy tyle przyszło płacić  za gaz, ale PGNiG na razie na nasze argumenty pozostaje głuche – mówi Tułacz.

  Zarząd spółdzielni stoi na stanowisku, że od 1 sierpnia 2020 gazownictwo powinno rozliczać SSM wg. stawek obowiązujących gospodarstwa domowa. W międzyczasie taryfa biznesowa zwielokrotniła cenę gazu. SSM wezwało spółkę do złożenia korekty rachunków za okres od sierpnia 2020 roku do końca 2021. Ponieważ do dziś odpowiedzi od dystrybutora nie otrzymało, szykuje pozew.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 15

 • 14
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~ja 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Tak trzymać, trzeba walczyć o swoje i nie dawać robić się na szaro!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Białe czepki i wielkie emocje: uroczystość w...

Amfetamina znaleziona w lodówce i piwnicy

Biblioteka ma swoją łąkę kwietną

Znamy gwiazdy. W tym roku scena Święta Kwiatów...

To będzie fantastyczny weekend w Skierniewicach

Sportowa rywalizacja integruje społeczność VEKA...

Połączyli kropki, żeby przełamać stereotypy i...

Matura 2024: maturzyści poznali we wtorek wyniki...

Horror w altanie parkowej w Skierniewicach

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA