Co też ze ścieżką rowerową między Rawą i Skierniewicami? Kilkanaście metrów do bezpieczeństwa

(fot. Włodzimierz Szczepański)

Powiat rawski zamierza wybudować chodnik w Wałowicach, gm. Rawa Mazowiecka. Tymczasem przy drodze wojewódzkiej zabraknie kilkanaście metrów, aby połączyć go z chodnikiem do miasta. Zapytaliśmy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi czy poważnie traktuje zapewnienie bezpieczeństwa na swoim odcinku.

– O ile mi wiadomo, nie otrzymaliśmy do tej pory z powiatu informacji o zamiarze przeprowadzenia przez nich inwestycji. Na chwilę obecną nie było w planach rozbudowy drogi nr 707 w tym miejscu, ale jeśli powiat wybuduje chodnik na swojej drodze, będziemy analizować taką możliwość dobudowania chodnika – przekonuje Marcin Nowicki, kierownik Zespołu ds. Informacyjnych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

Wójt gminy Rawa Mazowiecka Michał Michalik przekonany jest, że nawet budowa krótkiego chodnika do Wałowic poprawiłaby bezpieczeństwo. Docelowo problem należy rozwiązać inaczej…

– Od ponad dwóch lat piszemy do ZDW w sprawie budowy ścieżki rowerowej od Kawęczyna do Rawy wzdłuż drogi 707. W konsekwencji szlak rowerowy połączyłby Rawę i Skierniewice. Takie rozwiązanie jest niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo. A potrzeba ścieżki jest. Wystarczy latem przyjechać na drogę techniczną przy obwodnicy Kurzeszyna. Nie tylko w weekendy pełno tam rowerzystów – mówi Michał Michalik...

Cały artykuł w bieżącym wydaniu (14.04) „Głosu Rawy Mazowieckiej i Okolicy”. Dostępny już drogą elektroniczną – TUTAJ.

Włodzimierz Szczepański

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

9Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Walowice 9 ponad rok temu

  Domy jak z Bajki a chodników brak . Przystanek autobusowy a czekać na busa trzeba w krzakach . Robić chodniki a nie tylko Ukraina .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Marta Goraj 8 ponad rok temuocena: 100% 

  Radzę tym co się wąchają przejść tą niebezpieczną drogą do chodnika na ul Skierniewicką jak poczują wiatr we włosach to zrozumieją ze człowiek musi przed Tirem prawie wejść na drzewo by dostać się do chodnika po drugiej stronie . Domy piękne a ludzie z domów wyjąc nie mogą bo Tir za Tirem a warunków do wyjścia z domów brak .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Wieska 7 ponad rok temuocena: 100% 

  Niech zrobią ścieżki rowereowe będziemy dreptać nimi lepsze to już nic . Dzieci jest sporo a przez brak chodników musza ograniczać się do własnych ogródków . Pieniądze są brane wiec proszę zająć się tym co bezpieczne dla mieszkańców .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Serek 6 ponad rok temuocena: 100% 

  Chodnik potrzebny w Walowicach na już . Dzieci boja się iść na przystanek autobusowy a spacerować do chodnika na Skiwrnkewicką jest bardzo niebezpieczne prosimy o zajęcie się tym bo dzieci i mieszkańców przybywa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec 5 ponad rok temuocena: 100% 

  Nie rozumiem komentarzy że chodnik lub ścieżka nie jest potrzebna w danym miejscu a już winnym jest, potrzebne są wszędzie gdzie ludziom zagraża niebezpieczeństwo ze strony ruchu pojazdów, jeśli chodzi o drogę 707 na odcinku od Wałowice do najbliższego chodnika w stronę miasta to jest to bardzo niebezpieczne miejsce, brak oświetlenia ulicznego brak pobocza, wyjazd ********a górki, ruch nie wiele mniejszy jak na dk prędkość pojazdów nie ograniczona (90km/h), ponadto tam już dochodziło do śmiertelnych potrąceń. Każdy kto bojkotuje taką inwestycję prędzej czy później będzie miał krew na rękach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Rawskowolanin 4 ponad rok temuocena: 100% 

  Wilkowice, chodnik, ścieżka rowerowa... Nie mam nic do takich inwestycji, ale po co... Kto tam jeździ rowerem??? 100 metrów za Rawą jest taka miejscowość jak Ścieki, jeszcze Ścieki i powiat nie potrafi zrobić z prawdziwego zdarzenia chodnika, ba... ścieżki rowerowej gdzie ruch jest tu znacznie większy. Rawianie często jeżdżą rowerami w stronę wiatraków. Powie ktoś przecież jest tam ciąg pieszo jezdny czy jak go tam zwał. Tylko proszę się przejść lub przyjechać po tym tzw ciągu... Skierniewice potrafią zrobić ścieżkę kilkunasto km i to z kostki... A tu? Prowizorka. Gadanie że kiedyś będzie asfalt do mnie nie przemawia...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Plus 3 ponad rok temuocena: 75% 

  Ścieżka rowerowa potrzebna jest jak dziura w moście. Przejeżdża jeden rower na godzinę. Natomiast potrzebne są chodniki w obrebie terenów zabudowanych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Sjdn 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Właśnie dlatego przejeżdża tylko 1 rower na godzinę bo nie ma ścieżki i jest niebezpiecznie amebo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Lola 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Chodnik w Wałowicach jest bardzo potrzebny, droga na tę chwilę dziurawa jak ser, pobocza brak, jadąc rowerem czy idąc pieszo, idzie się z duszą na ramieniu czy dotrze się do celu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Wojtek 0 ponad rok temuocena: 67% 

  Na Ściekach nie ma chodnika i jakoś dajemy radę. A ruch w stronę Łodzi??? Hmm... Tak, jest ciąg pieszo jezdny tylko zapraszam się po nim przejść. Pozdr

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA