W poprzedniej edycji motywem przewodnim „Lata w teatrze” były emocje. Warsztaty zakończyły się przygotowanym spektaklem teatralnym.

W poprzedniej edycji motywem przewodnim „Lata w teatrze” były emocje. Warsztaty zakończyły się przygotowanym spektaklem teatralnym. (fot. Fundacja Kontra/Banda)

Niewykluczone, że w tym roku odbędzie się trzecia edycja „Lata w teatrze”. Na ostateczny werdykt trzeba jeszcze chwileczkę poczekać, dopóki nie zostanie ogłoszona lista pozytywnie zaopiniowanych wniosków. Pewne jest, że kolejny rok nie będzie festiwalu Stu Sztuk.

Fundacja Kontra/Banda z niecierpliwością czeka na rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie tegorocznej edycji „Lata w teatrze”.

Na pewno nie będzie łatwo, z pierwszych sygnałów, jakie otrzymujemy w tym roku mniejsza liczba wniosków może liczyć na pozytywne zaopiniowanie. Mimo wszystko jesteśmy dobrej myśli.

Joanna Kędzierska, członkini fundacji Kontra/Banda.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 200 fundacji oraz stowarzyszeń. Wyniki zostaną ogłoszone po długim weekendzie majowym.
Gdyby wniosek został pozytywnie rozpatrzony to byłaby to trzecia edycja „Lata w teatrze”, która odbyłaby się na terenie gminy Kowiesy. Dotychczasowe cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a liczba uczestników w warsztatach dla młodych mieszkańców była ograniczona.

– Jeśli uda się zorganizować trzecią edycję to byłby niewątpliwie duży sukces – dodaje Joanna Kędzierska.

Organizatorzy z fundacji Kontra/Banda nie chcą na razie zdradzać szczegółów swoich pomysłów. Na pewno tegoroczny projekt miałby też obejmować młodych uczestników z Ukrainy.

Pewne jest, że w tym roku nie odbędzie się festiwal Stu Sztuk w Wylezinie Starym. Ostatnia edycja miała miejsce przed wybuchem pandemii. Organizatorzy jednak nie chcą na razie powracać do tej imprezy.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 9

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA