Duma skierniewickiego sportu młodzieżowego, złote medalistki mistrzostw Polski w pływaniu, od lewej: Oliwia Zakrzewska, Zuzanna Denisiewicz, Inez Sarna i Pola Drążkiewicz.

Duma skierniewickiego sportu młodzieżowego, złote medalistki mistrzostw Polski w pływaniu, od lewej: Oliwia Zakrzewska, Zuzanna Denisiewicz, Inez Sarna i Pola Drążkiewicz. (fot. UKS Nawa)

To było wielkie święto sportu. W Teatrze Wielkim, w podniosłej atmosferze odbyła się (25.04) coroczna gala, podczas której dokonano Podsumowania Sezonu Sportowego 2021, a wyróżnienia otrzymali najwybitniejsi sportowcy z województwa łódzkiego. W gronie najlepszych znalazły się pływaczki UKS Nawa Skierniewice, złote medalistki mistrzostw Polski juniorów młodszych.

Podobnie jak w minionych latach, także w 2022 roku marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber docenił najlepszych sportowców z województwa łódzkiego nagradzając ich za wybitne osiągnięcia w roku 2021. O tym jak ogromny prestiż towarzyszył wydarzeniu, które miało miejsce w łódzkim Teatrze Wielkim świadczy fakt, że wyróżnienia powędrowały wyłącznie do złotych medalistów mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Samorząd Województwa Łódzkiego i Łódzką Federację Sportu.

Do udziału w gali zaproszeni zostali najlepsi z najlepszych: zawodniczki, zawodnicy i drużyny sportów zespołowych – mistrzowie Polski wśród młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych w 2021 roku.

W sportach indywidualnych wyróżnionych zostało 72 zawodniczek i zawodników, a także 9 drużyn.

Galę, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, zorganizowała Łódzka Federacja Sportu, która zrzesza ponad 50 organizacji sportowych m.in. okręgowe związki sportowe oraz kluby sportowe, reprezentujące 53 dyscypliny sportu.

W tak znamienitym gronie znalazły się pływaczki UKS Nawa Skierniewice. Złote medalistki mistrzostw Polski juniorów młodszych w sztafecie 4x100 metrów stylem zmiennym: Zuzanna Denisiewicz, Pola Drążkiewicz, Oliwia Zakrzewska i Inez Sarna odebrały pamiątkowe wyróżnienia.

– Nie tylko my trenerzy, ale i cały klub jesteśmy dumni z naszych zawodniczek, a wyróżnienie podczas tak prestiżowej gali to ogromny zaszczyt – mówi Marcin Sarna, trener i prezes UKS Nawa. – Dziękujemy za dostrzeżenie osiągnięć naszych zawodniczek, które bardzo ciężko pracują na sportowe sukcesy - dodaje.

Przy okazji wyróżnień dla pływaczek nie sposób spojrzeć na wydarzenie z Teatru Wielkiego przez pryzmat skierniewickiej Gali Mistrzów Sportu. W kategorii Drużyna Roku 2021 mistrzowska sztafeta dziewcząt ustąpiła pola trzecioligowej Unii Skierniewice. Z grona mistrzyń kraju tylko jedna, Zuzanna Denisiewicz znalazła się w najlepszej "10" sportowców miasta za osiągnięcia w 2021 roku. Porównania rodzą pytania i komentarze. Kapituła wybrała najlepszych, Samorząd Województwa Łódzkiego wyróżnił najlepszych. Tu wybór nie był potrzebny, nagrodzonych obroniły wyniki.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 10

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Jutrzenka Drzewce z Pucharem Starosty...

Anna Kłosińska finalistką konkursu trójskoku...

Rusza Puchar Polski edycja 2022/2023

Pływaczka Alicja Rodziewicz w europejskiej...

Piłkarska młodzież rozpoczęła przygotowania do...

Kolejne triathlonowe sukcesy skierniewiczan

MKS Ósemka ma aż czterech koszykarzy w szerokiej...

Deszczowe półfinały piłkarskiego Turnieju o...

American dream Jana Michalaka

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA