W ubiegłym roku wilkowicka majówka odbyła się wyjątkowo w sierpniu. Kto był, ten wie, że warto uczestniczyć w zabawie. Teraz impreza wraca do swojego właściwego terminu.

W ubiegłym roku wilkowicka majówka odbyła się wyjątkowo w sierpniu. Kto był, ten wie, że warto uczestniczyć w zabawie. Teraz impreza wraca do swojego właściwego terminu. (fot. Włodzimierz Szczepański)

Wilkowicka majówka wraca do swojego właściwego terminu. W tym roku będzie to impreza „U Zofii na imieninach” na cześć wieloletniej organizatorki majówki – Zofii Sujki, mieszkanki Wilkowic. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął „Głos Rawy Mazowieckiej i Okolicy”.

W ubiegłym roku wilkowicka majówka odbyła się wyjątkowo w sierpniu. Kto był, ten wie, że warto uczestniczyć w zabawie.

Zobacz zdjęcia z ubiegłorocznej zabawy: - Tak się bawią Wilkowice.

Teraz impreza wraca do swojego właściwego terminu. Tegoroczna Majówka w Wilkowicach - „U Zofii na imieninach” odbędzie się 15 maja przy Izbie Tradycji Ludowej w Wilkowicach. Start o godz. 14

– Tytuł tegorocznej, XVI edycji wydarzenia nawiązuje do Zofii Sujki - liderki (od 1994 r.) Ludowego Zespołu Obrzędowego „Wilkowianie” oraz prezes (od 1966 r.) KGW Wilkowice, a zarazem laureatki nagrody w dziedzinie kultury Sejmiku Województwa Łódzkiego z 2021 roku – informuje Łukasz Glimasiński, szef Gminnego Ośrodka Kultury w Matyldowie.

Głównym punktem Majówki będzie przegląd zespołów i kapel ludowych z regionu rawskiego. Ponadto na występy zaproszono gości tj. Zespół Ziemi Piotrkowskiej „Piotrkowianie”, Kapelę Romana Wojciechowskiego oraz zespół ludowy z Bułgarii.

Imprezie będą towarzyszyć atrakcje dla dzieci (wesołe miasteczko, animacje), stoiska KGW z degustacją regionalnych potraw, pokazy i warsztaty rękodzieła, prezentacja motocykli, grill i grochówka.

Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Matyldowie we współpracy z gminą Rawa Mazowiecka, zespołem „Wilkowianie”, sołectwem Wilkowice i miejscową jednostką OSP. Majówka organizowana jest w partnerstwie z Województwem Łódzkim oraz pod honorowym patronatem marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera.

Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA