Miejsce: Skierniewickie instytucje kultury

Data rozpoczęcia: 13.05.2022

Data zakończenia: 15.05.2022

W piwnicach CKiS, podczas Nocy Muzeum, obejrzeć będzie można wystawę „Od piasku do szkła. Historia, technologia, zastosowanie”. To już ostatnia okazja do oglądania tej ekspozycji.

W piwnicach CKiS, podczas Nocy Muzeum, obejrzeć będzie można wystawę „Od piasku do szkła. Historia, technologia, zastosowanie”. To już ostatnia okazja do oglądania tej ekspozycji. (fot. Joanna Młynarczyk)

Po dwóch latach przerwy do kalendarza imprez kulturalnych wraca Noc Muzeów. W weekend 13 – 15 maja instytucje kultury w mieście otwierają swoje drzwi przed zwiedzającymi. Muzeum Historyczne Skierniewic, Centrum Kultury i Sztuki wraz z Akademią Twórczości i kinem Polonez oraz Parowozownia Skierniewice zapraszają do zwiedzania i korzystania z przygotowanych na ten czas wystaw, koncertów, warsztatów i innych atrakcji.

Muzeum Historyczne Skierniewic zaprasza gości 14 maja od godz. 18.00 do 24.00. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

Wracamy do normalności, z czego bardzo się cieszymy – mówi Agata Niedziółka, dyrektor Muzeum Historycznego Skierniewic. – Klimat PRL, w jakim utrzymane będą nasze propozycje, niewątpliwie starszym pozwoli na przypomnienie sobie, w jaki sposób żyli, podróżowali, bawili się, a młodszym na poznanie nieznanej historii – podkreśla dyrektor muzeum.

Zapraszamy do udziału w warsztatach historycznych dla całych rodzin. Czekać będą stoiska takie jak: dom partii, podróże w PRL, biuro paszportowe i inne. Będzie też kilka gier i zabaw z PRL, stanowisko z grami plenerowymi, a także video mapping na samochodzie Fiat 126 p – zachęca.

Wewnątrz muzeum czekać będzie wystawa pamiątek z PRL, odbędzie się też „Koncert bez Cenzury” w wykonaniu aktorów Teatru im. Antoniego Sikorskiego z repertuarem z tamtego okresu oraz wystawiona zostanie jednoaktówka „Niedźwiedź” Czechowa. Na najmłodszych zaś czekać będą warsztaty artystyczne z Anną Lewandowską.

W Centrum Kultury i Sztuki, w piątek, 13 maja o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy malarskiej Marka Sadowskiego pt.„LOCA MEA”, a o godz. 19.00 w nowej sali koncertowej miłośnicy Akademii Tańca 4-20 będą mogli obejrzeć „Pokazy Mistrzów” (wydarzenie jest biletowane, wstęp 30 zł).

W sobotę, 14 maja w godz. 12.00 – 15.00 centrum kultury zaprasza na otwarte warsztaty taneczne, a o godz. 19.00 w atrium oraz w holu planowany jest wernisaż wystawy fotografii Piotra Leczkowskiego „Ekspozycja ruchu”. O godz. 21.00 Klub Jazzowy Swing zaprasza na koncert zespołu The Great American Songbook (bilety 30 zł).

Ponadto w piwnicach CKiS obejrzeć będzie można wystawę „Od piasku do szkła. Historia, technologia, zastosowanie”, a w kinoteatrze Polonez wystawę „Kochaj, Projektuj, Zwiedzaj – Skierniewice przyjazne dzieciom, czyli najmłodsi mają znaczenie” (czynna do godz. 23.00). Ponadto w Akademii Twórczości obejrzeć będzie można wystawę „Marszałek Józef Piłsudski w zbiorach Skierniewickiego Klubu Kolekcjonera”.

Na Kolejową Noc Muzeów zaprasza Polskie Stowarzyszenia Miłośników Kolei. Parowozownia Skierniewice przy ul. Łowickiej czynna będzie 14 maja od godz. 18.00.

To jedyna taka noc w roku, w trakcie której prezentujemy urządzone specjalnie na tę okazję iluminowane wystawy nie tylko taboru, będzie też wiele niespodzianek – zaprasza Judyta Kurowska-Ciechańska, wiceprezes PSMK.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

wydarzenia

Pierwszy etap biegowej triady 2022 roku

Piłkarskie derby regionu

Mecz I ligi wojewódzkiej trampkarzy

Czwartki Lekkoatletyczne

Spotkanie z Kazikiem Staszewskim

Spotkanie robótkowe

Koncert „A ja wolę moją mamę”

Wystawa „Mamy Skierniewic”

Spektakl „Mały Książę”