Miejsce: Skierniewice, Żłobek Miejski ISKIERKA, ul. Rawska 58

Data rozpoczęcia: 28.05.2022

Data zakończenia: 28.05.2022

– Pozbywający się sprzętu podjeżdżają wypchanymi busami, albo sąsiedzi na osiedlu czy w miejscu pracy zbierają razem sprzęt, wymieniają na roślinki, a następnie dzielą się nimi – zwraca uwagę Nina Leszczyńska-Dudek, koordynator zbiórki.

– Pozbywający się sprzętu podjeżdżają wypchanymi busami, albo sąsiedzi na osiedlu czy w miejscu pracy zbierają razem sprzęt, wymieniają na roślinki, a następnie dzielą się nimi – zwraca uwagę Nina Leszczyńska-Dudek, koordynator zbiórki. (fot. Joanna Młynarczyk)

W Skierniewicach już po raz 12 odbędzie się zbiórka elektrośmieci oraz zużytych baterii. Akcja przeprowadzona zostanie 28 maja na parkingu przy Żłobku Miejskim Iskierka w godz. 9 – 14.

Wielu mieszkańców, kiedy zbliża się koniec maja czeka na akcję elektrośmieci, gromadzą je cały rok, by wymienić na rośliny zielone – przyznaje Nina Leszczyńska-Dudek, lokalny koordynator akcji z ramienia firmy Electro-System, organizującej zbiórkę.

W zamian za przyniesione elektroodpady organizatorzy przyznają zbywającym sprzęt i baterie punkty, które następnie można wymienić na wybrane sadzonki roślin.

Nasza akcja to jedna z form pozbycia się w prawidłowy sposób elektroodpadów, po tylu latach akcji mieszkańcy wiedzą, że tych odpadów nie można wrzucać do zwykłego śmietnika. Cieszę się, że przez 12 lat zbiórki udało się uświadomić mieszkańcom to, że elektrośmieci to odpad szczególnego traktowania, a podczas akcji jest możliwość pozbycia się go w prawidłowy sposób

– mówi Nina Leszczyńska-Dudek.

Przez 12 lat organizacji akcji udało się zebrać w Skierniewicach ponad 200 ton elektrośmieci.

Zaczynaliśmy od niewielkiej zbiórki, kilku ton, a przez kolejne lata ilość pozbywanego się przez mieszkańców sprzętu rosła. Przez ostatnie lata było to ponad 20 ton, a rekordową była zbiórka przed pandemią 25 ton elektrośmieci. W zamian za śmieci rozdaliśmy kilkanaście tysięcy sadzonek roślin.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

wydarzenia

Pierwszy etap biegowej triady 2022 roku

Piłkarskie derby regionu

Mecz I ligi wojewódzkiej trampkarzy

Czwartki Lekkoatletyczne

Spotkanie z Kazikiem Staszewskim

Spotkanie robótkowe

Koncert „A ja wolę moją mamę”

Wystawa „Mamy Skierniewic”

Spektakl „Mały Książę”