Wkrótce ośmioklasiści staną do egzaminu. Wśród nich także ukraińskie dzieci

(fot. Włodzimierz Szczepański)

W Zespole Szkół w Sadkowicach trójka ukraińskich uczniów przystąpi do egzaminu. Kadra nauczycieli otoczyła je szczególną opieką, aby przygotować do egzaminu. Liczba ukraiński dzieci w szkołach gminnych pokazuje również, jak wielką pomoc mieszkańcy gminy okazali uciekającym przed agresją.

  W tym roku do egzaminu ośmioklasisty przystąpi 39 uczniów w tym troje z Ukrainy – wylicza Marek Lewandowski, dyrektor Zespołu Szkół w Sadkowicach.

W kłopoczyńskiej szkole od początku agresji uczyło się 11-oro ukraińskich dzieci.

  Obecnie mamy pięcioro uczniów. Teraz pojawiła się dziewczynka, która być może przystąpi do egzaminu ośmioklasisty. Wśród tych dzieci jest stała rotacja. Jedna rodzina wyjechała na święta do rodziny, być może wrócą –  tuż przed długim weekendem Marianna Wasiak, dyrektora SP w Kłopoczynie tłumaczyła sytuację w szkole.

Liczba ukraiński dzieci w szkołach gminnych pokazuje jak mieszkańcy wielką pomoc okazali uciekającym przed agresją.

  Przez naszą szkołę przewinęło się dziesięcioro ukraińskich uczniów. Obecnie jest ich troje. W tym roku do egzaminu ośmioklasisty przystąpi 32 uczniów, w tej grupie nie mamy dzieci z Ukrainy – mówi Maria Charążka, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Lubani.

Placówka w Trębaczewie jest najmniejszą w gminie. Swoim obszarem działania obejmuje tylko tą wieś. Tylko jedna rodzina ukraińska pojawiła się w szkole z dzieckiem. Ostatecznie zdecydowali się na inną placówkę. W tym roku w trębaczewskiej  podstawówce do egzaminu przystąpi szóstka ośmioklasistów.

Na egzaminie ośmioklasistów dzieci uchodźców nie są skazane na porażkę. Punkty będą także za egzaminy z matematyki i języka obcego, więc uczniowie z Ukrainy będą mieli spore pole do popisu. Co do samego egzaminu z języka polskiego Ministerstwo Edukacji i Nauki, a co za tym idzie Centralna Komisja Egzaminacyjna, wprowadziła tyle ułatwień, że i z niego niejeden uczeń zdoła uzyskać sporo punktów.

  Otoczyliśmy naszych ukraińskich ośmioklasistów opieką. Nauczyciele prowadzą z nim dodatkowe zajęcia – mówi Marek Lewandowski i dodaje: – Zawsze mieliśmy najlepszą średnią z egzaminu ośmioklasisty w powiecie rawskim i nawet województwie łódzkim. Zobaczymy jak pójdzie nam tym razem.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA