Wszystkie warianty są zaprojektowane po północnej stronie autostrady A2. Jedna z nich przetnie przedmieścia Bolimowa.

Wszystkie warianty są zaprojektowane po północnej stronie autostrady A2. Jedna z nich przetnie przedmieścia Bolimowa. (fot. redakcja)

W gminie wciąż żywe są jeszcze wspomnienia z budowy autostrady A2, która wielu mieszkańców pozbawiła miejsca zamieszkania. Jedna z tych poszkodowanych rodzin, której autostrada odebrała dom, dowiedziała się właśnie, że ich nowo wybudowany dom planowana linia kolei dojazdowej ma przeciąć na pół.  

Centralny Port Komunikacyjny to nie tylko lotnisko, które ma powstać na terenie gminy Baranów, czyli niemal za miedzą Bolimowa, to także drogi dojazdowe i linie kolejowe. Te potną Polskę wzdłuż i wszerz. Mieszkańcy gminy Bolimów dostali do rozważenia trzy propozycje linii kolejowych.

Podczas konferencji prasowej w siedzibie zarządu CPK zorganizowanej dla samorządowców, przedstawiciele gminy Bolimów usłyszeli, że mieszkańcy ich gminy złożyli najwięcej uwag, co do przebiegu linii kolejowej w skali kraju. Bolimowscy samorządowcy nie mają jednak złudzeń, że dzięki temu linia kolei dojazdowej ominie ich gminę.

– Przedstawiono nam trzy warianty przebiegu linii kolejowej – mówi burmistrz Stanisław Linart. – Nie odważyłbym się ocenić, który z nich jest najgorszy, bo musiałbym wskazać ten najlepszy, a każdy z nich niesie za sobą jakieś problemy i ludzkie dramaty. Będą wysiedlenia, niektóre działki zostaną przecięte na pół. Naszym zadaniem jest, żeby społeczność lokalna poznała jak najdokładniej plany związane z CPK. Odbyło się w tej sprawie wiele spotkań, na naszej stronie internetowej udostępniamy wszystkie niezbędne materiały na ten temat.

Więcej na ten temat w najnowszym "Głosie Skierniewic i Okolicy" z 12 maja.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Bolimów

Łódzkie na plus.Transport bardziej publiczny

Bieg niepodległości w Bolimowie

Jest czym strzelać, ale nie ma gdzie

Oto „Rondo nad Rawką”

Kadeci bolimowskiej Mundurówki złożyli...

Ślubowanie przedszkolaków z Bolimowa

Zegarki z lokalizacją, które pomagają ratować...

Nowy posterunek policji w przyszłym roku

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA