Rynek pracy w Skierniewicach

Rynek pracy w Skierniewicach jest postrzegany jako względnie stabilny. Jakie są perspektywy pracy w tym mieście? Za pomocą jakich środków przekazu i instytucji bezrobotni mogą znaleźć pożądane stanowisko? Odpowiedź na te i inne pytania dotyczące sytuacji bezrobotnych w Skierniewicach można znaleźć w tym artykule.

Sytuacja na rynku pracy w Skierniewicach

W omawianym powiecie główną branżą, w której mieszkańcy mogą znaleźć oferty pracy, jest branża rolnicza z zakresu hodowli warzyw oraz owoców. Sektor rolniczy jest trzecim co do wielkości zatrudnienia wszystkich mieszkańców. Oprócz tego osoby mieszkające w Skierniewicach zatrudniane są w miejscach takich jak obiekty handlowe, lokalne sklepy, obiekty hotelarskie i banki. Kilkanaście procent spośród wszystkich osób zatrudnionych pracuje w branży usługowej. Ze znalezieniem pracy nie powinny mieć problemu osoby pracujące w takich zawodach jak m.in. magazynier, elektrycy, jak i szeroko pojętej branży produkcyjnej. To właśnie w tej branży obok branży budowlanej jest zatrudniona największa liczba aktywnych zawodowo mieszkańców. Na rynku pracy w ostatnim czasie zaszły spore zmiany z uwagi na uchodźców z Ukrainy. Osoby te czynnie poszukują pracy, pomocne w tym okazują się spotkania dla Ukraińców oraz zajęcia języka polskiego organizowane przez Urząd Pracy w Skierniewicach.

Rynek pracy w Skierniewicach, a bezrobocie

Rynek pracy w Skierniewicach można uznać za względnie stabilny. Pomimo faktu, że bezrobocie w Skierniewicach jest na coraz niższym poziomie, w dalszym ciągu występuje to zjawisko. Największą grupę bezrobotnych stanowią osoby, które są mieszkańcami wsi. Również w tej grupie najwięcej osób, którym przysługuje zasiłek dla bezrobotnych. Innymi Szczególnie dużymi grupami bezrobotnych są osoby, które są w szczególnej sytuacji na rynku pracy oraz osoby trwale bezrobotne, spośród których większość stanowią mężczyźni. Wiele mieszkańców miasta decyduje się również pracować w większych miejscowościach znajdujących się w pobliżu. Nieco mniej przybywa z innych miast, aby wykonywać swoją pracę w tym mieście.


Porady dla osób poszukujących pracy w Skierniewicach

Miejscem, do którego udają się bezrobotni w pierwszej kolejności, jest Urząd Pracy w Skierniewicach. Miejsce to organizuje szereg akcji, do których można zakwalifikować m.in. akcję skierowaną do osób, które ukończyły 29. rok życia, ale pozostają bezrobotne. Wśród pomocy, które są oferowane dla tych osób, można zaliczyć m.in. liczne staże, wsparcie finansowe dla osób, które zakładają własną firmę, jak również dofinansowanie stanowisk pracy. Innym sposobem na poszukiwanie pracy jest skorzystanie z ofert na portalach, w których zamieszczane są ofertę pracy. Na portalu Aplikuj.pl można znaleźć aż kilkaset ogłoszeń o prace, na które mogą zaaplikować osoby zamieszkałe w Skierniewicach. Na tej stronie internetowej można znaleźć oferty pracy w takich zawodach jak m.in. inżynier, żeglarz, pracownik linii produkcyjnej oraz dla osób pracujących podczas zbiorów lub w szklarniach. W dzisiejszych czasach poszukiwanie pracy jest niezwykle łatwe.

Wystarczy przygotować CV wysokiej jakości, a następnie zaaplikować na wybrane ogłoszenia. W Skierniewicach prace mogą znaleźć zarówno osoby, które mają wysoki poziom doświadczenia zawodowego, jak i te, które stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. W ostatnim czasie powstało również szereg projektów mających na celu wsparcie skierowanych do osób, które planują założyć własną działalność gospodarczą. Do tego typu projektów można zaliczyć m.in. Własną firmę z POWEREM. Osoby zakwalifikowane będą mogły liczyć na wsparcie finansowe zarówno na samo uruchomienie przedsiębiorstwa, jak i finansowe wsparcie pomostowe. Podobny rodzaj wsparcia można było otrzymać z Programu "Własna firma receptą na sukces". W jego skład wchodzą również szkolenia.

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA