Poprzednie edycje kolarskiego wyścigu były dwudniowe. W tym roku organizatorzy zdecydowali się przeprowadzić jedynie wyścig ze startu wspólnego.

Poprzednie edycje kolarskiego wyścigu były dwudniowe. W tym roku organizatorzy zdecydowali się przeprowadzić jedynie wyścig ze startu wspólnego. (fot. Adam Michalski)

Już w najbliższą niedzielę (15.05) odbędzie się kolejna edycja skierniewickiego Wyścigu Trzech Lilii. W porównaniu z poprzednimi edycjami organizatorzy zrezygnowali z "czasówki" oraz widowiskowego kryterium ulicznego. Poza wyścigiem ze startu wspólnego odbędzie się także rywalizacja najmłodszych.

Tegoroczna edycja Wyścig Trzech Lilii będzie mniej okazała od minionych. Pamiętana z minionych lat dwudniowa rywalizacja, w najbliższy weekend ograniczy się wyłącznie do niedzieli.

Centrum wydarzenia zlokalizowane będzie przy bramie parkowej przy ulicy Sienkiewicza. Z tego miejsca wystartują dwa wyścigi szosowe, pierwszy na dystansie 58 kilometrów, drugi na dystansie 98 km.

Tuż po starcie kolarzy na trasę wyścigu głównego, na alejkach w parku miejskim rozpoczną rywalizację najmłodsi.

Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku od 2 do 9 lat.

Biuro zawodów przy bramie parkowej przy ul. Sienkiewicza czynne będzie od godziny 9.00. Na godz. 11.00 zaplanowano start dystansu Pro 98 km, 5 minut później ruszy peleton, który pokona trasę 58 kilometrów. Na godzinę 11.20 zaplanowano pierwszy z wyścigów na rowerkach biegowych i tradycyjnych.

W 2021 roku Skierniewice Road Race, Wyścig Trzech Lilii odbył się we wrześniu.

W sobotę, przed południem kolarze rywalizowali w ramach pierwszego etapu, jazdy indywidualnej na czas na dystansie 9. kilometrów.

Po południu przenieśli się do centrum miasta. W okolicach rynku odbyło się kryterium uliczne rozgrywane w trzech kategoriach. Trzeci etap rywalizacji, wyścig ze startu wspólnego rozegrano w niedzielę.

O przebiegu Wyścigu Trzech Lilii będzie można przeczytać w kolejnym wydaniu (19.05) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Prezentują nowoczesną wizję sportu. Akademii...

Perspektywa budowy nowego basenu odsuwa się w...

Ruszają piłkarskie rozgrywki o Puchar Starosty...

Zespoły MKS Ósemka w mistrzostwach Polski w...

Paulina Biernat podbija bokserskie ringi w Europie

Sześć medali Wojowników w ostatnim starcie przed...

Rajd Lata w upale

Młodzież Widoku nie dała rady. Czwarta liga musi...

Umowa podpisana. Mirbud przebuduje miejski stadion...