Miasto oficjalnie przekazało pieniądze policji. Umowa w Skierniewicach podpisana

(fot.UM Skierniewice)

Pieniądze w większości to fundusze na organizację dodatkowych patroli na ulicach miasta, w części przeznaczone zostaną na nagrody mundurowych. 60 tysięcy złotych pomoże zakupić komendzie nowy, nieoznakowany samochód.

 

Policji nie wolno brać pieniędzy od prywatnych sponsorów, ale jej budżet mogą zgodnie z prawem zasilać wpłaty od samorządów.

– To pieniądze, które bezpośrednią przełożą się na bezpieczeństwo w mieście – słyszymy w ratuszu.

Krócej? W interesie samorządu jest również zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Treść uchwały, którą przyjęli radni jest w zasadzie tożsama z uzasadnieniem. Na co zatem komenda wyda przekazane pieniądze? 

Radni bez dyskusji podjęli na marcowej sesji uchwałę w sprawie przekazania skierniewickiej komendzie w sumie 230 tysięcy złotych. Umowę w tej sprawie w maju podpisali prezydent miasta i komendant skierniewickiej jednostki policji.146 tysięcy złotych pozwoli sfinansować dodatkowe patrole. Patrole za samorządowe pieniądze mają pilnować miasta w weekendy, w godzinach wieczornych i nocnych, kiedy dochodzi do największej liczby aktów wandalizmu czy drobnych przestępstw.

Policjanci na służbach ponadnormatywnych będą realizowali zadania związane z utrzymaniem ładu i porządku publicznego na terenie miasta oraz zapewniali bezpieczeństwo jego mieszkańców w czasie wolnym od codziennych zadań służbowych. Patrole piesze, czy też przy wykorzystaniu środka transportu policjantów, będzie można spotkać o różnych porach w rejonie dworca PKP, parku miejskiego, w centrum miasta, nad zalewem, w osiedlowych uliczkach, a także innych miejscach, wynikających z bieżącej analizy stanu bezpieczeństwa, wniosków mieszkańców i samorządowców.

Funkcjonariusze będą też zabezpieczali organizowane przez Urząd Miasta Skierniewice wydarzenia plenerowe i imprezy publiczne. Po raz drugi wprowadzono na mocy przedmiotowego porozumienia fundusz nagrodowy, nazywany potocznie „Dodatkiem Skierniewickim“, przeznaczony dla policjantów za osiągnięcia w służbie prewencyjnej. Pierwsze z nich policjanci otrzymają po zakończeniu II kwartału.

Dodatkowe służby przyczynią się również do aktywnego przeciwdziałania przestępczości i popełniania wykroczeń oraz poprawy szeroko rozumianego porządku publicznego, a zwłaszcza aktów chuligaństwa, poprzez eliminowanie zachowań nieakceptowanych społecznie. Główną ideą jest tu bowiem prewencyjne oddziaływanie na potencjalnych sprawców czynów zabronionych oraz natychmiastowa, skuteczna reakcja na tego typu incydenty. Policjanci KMP zaczynają działać w tej formule już od najbliższych dni. Dzięki tym dodatkowym środkom finansowym przekazanych przez władze miasta na ulicach Skierniewic do końca roku pojawi się kilkaset dodatkowych patroli policyjnych.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Kolejne warsztaty w ramach bibliotecznego projektu...

SPEŁNIAMY TWOJE MARZENIA O WŁASNYM MIESZKANIU

Pomysł na Dzień Kobiet!

"Przesilenie zimowe" w Dyskusyjnym Klubie Filmowym...

Julileuszowe "Kino dla Kobiet - Scarlett" w...

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Estera Karp"

Jak korzystać z InPost Pay?

Klasyka polskiego kina w Dyskusyjnym Klubie...

Recitalem Chopinowskim rozpoczęła się...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA