Sport

Pozostałe

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 maja 2022 | 20:19 komentarzy 2
Za judokami ze Skierniewic bardzo udany start w Kutnie. Łącznie zawodnicy MMKS Wojownik i Akademii Sztuk Walki wywalczyli aż 43 medale.

Za judokami ze Skierniewic bardzo udany start w Kutnie. Łącznie zawodnicy MMKS Wojownik i Akademii Sztuk Walki wywalczyli aż 43 medale. (fot. ASW Tiger i MMKS Wojownik)

Bardzo dobry występ mają za sobą młodzi judocy Akademii Sztuk Walki Tiger i MMKS Wojownik Skierniewice. Podopieczni Krzysztofa Ciszewskiego, Pawła Mroza i Andrzeja Umańskiego wywalczyli 25 medali podczas XIV Otwartych Mistrzostw Kutna. W tych samych zawodach Wojownicy prowadzeni przez Jerzego i Michała Gołębiewskich oraz Andrzeja Owczarka wywalczyli 18 krążków.

W Kutnie, w kategoriach wiekowych U14, U12 i U10 wystąpiło około 300 zawodników z 20 klubów.

− Znakomicie spisali się nasi zawodnicy podczas minionych zawodów. Niewątpliwie zachwycili postawą, która przełożyła się też na ilość zdobytych krążków − ocenia Paweł Mróz z Akdemii Sztuk Walki Tiger. Skierniewiczanie z młodego stażem klubu zdobyli aż 25 medali.

Złote wywalczyli: Ania Owczarek, Aleksander Farat, Mikołaj Adamiec oraz Kazimierz Kaszkur. Srebrne krążki zdobyli: Liza Melnychuk, Filip Reczulski, Gabriel Młynarski, Anna Piorun, Jerzy Kędziora, Hania Giłka i Michał Kowalczyk. Medalowy dorobek Tygrysów uzupełniło 14 brązowych krążków, które zdobyli: Marcel Młynarski, Bartek Kroc, Antoni Milczarek, Julia Jacak, Adam Magdziarz, Aleksander Bańburski, Mateusz Pawlata, Julia Bodek, Mateusz Krzemiński, Liliana Tartanus, Alicja Wójcicka, Mateusz Pietrzak, Wiktoria Wojenka i Franciszek Giłka. Blisko podium byli także: Julian Sitkiweicz, Fabian Morawski, Bartłomiej Szadkowski, Szymon Krzemiński, Adam Walendzik, Jerzy Strożek i Ryszard Maciejewski.

Akademia Sztuk Walki Tiger wygrała także klasyfikację punktową w dwóch kategoriach wiekowych U10 i U12. W kategorii wiekowej U14 Tiger uplasował się tuż za podium na 4. miejscu.

− Nie spodziewaliśmy się aż tak udanego startu. Z tygodnia na tydzień upewniamy się o dobrej „drodze” szkolenia którą podążamy − mówi Paweł Mróz. − Chcielibyśmy aby tak było zawsze, jednak mamy świadomość tego, że przed nami oraz przede wszystkimi przed naszymi Tygrysami jeszcze dużo pracy. Cieszymy się także że pomimo krótkiego stażu, nasi zawodnicy potrafią zaprezentować się lepiej od zawodników z klubów z większym stażem − dodaje.

Fantastycznie w kutnowskich zawodach wypadli także reprezentanci MMKS Wojownik Skierniewice.

Z grona 21. Wojowników rywalizujących na tatami aż 9 zdobyło złote medale. Łupem skierniewiczan padły także 3 srebrne i 6  brązowych krążków.  

– Wpływ na takie wyniki ma z pewnością bardzo dobra praca szkoleniowa całego sztabu trenerskiego, rosnące umiejętności zawodników, ich ambicja oraz chęci do stawania się coraz lepszymi sportowcami – zaznacza Jerzy Gołębiewski.

W kategorii U14 złoto wywalczyli Dominika Gutowska, Maciej Łukasik, Emilia Kowalik, Zuzanna Kozłowska, Maciej Dyba i Iwan Piatakov. Na najniższym stopniu podium stanęli Szymon Tuka i Oliwia Dworczyńska. W kategorii U12 złoto zdobyła Zuzanna Bogucka, srebro Bartosz Wojenka, a brąz Artur Malkowski. W kategorii U10 złote krążki wywalczyli Eliza Potaczek i Marek Sławiński, srebro zdobył Piotr Potocki, a na najniższym stopniu podium stanęli: Karolina Lentner, Mikołaj Adamczyk, Borys Kowalik i Jakub Kochanowski. Opiekunami Wojowników są: Jerzy Gołębiewski, Michał Gołębiewski i Andrzej Owczarek.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 14

 • 14
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Kamil 2 miesiąc temuocena: 85% 

  Gratulacje dla zawodników z obu klubów:) widać że odkąd powstał drugi klub to i ten "pierwszy" wziął się trochę do roboty...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~SportowyObserwator 1 miesiąc temuocena: 52% 

  Wielkie BRAWA dla Wojowników ! Zawsze Najlepsi :) 3majcie tak dalej !!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Perspektywa budowy nowego basenu odsuwa się w...

Ruszają piłkarskie rozgrywki o Puchar Starosty...

Zespoły MKS Ósemka w mistrzostwach Polski w...

Paulina Biernat podbija bokserskie ringi w Europie

Sześć medali Wojowników w ostatnim starcie przed...

Rajd Lata w upale

Młodzież Widoku nie dała rady. Czwarta liga musi...

Umowa podpisana. Mirbud przebuduje miejski stadion...

Pływalnia Miejska zamknięta przez dwa pierwsze...