Jedyne miejsce w gminie Sadkowice, gdzie mogą spotkać się starsze osoby, to Klub Seniora „Promyk”. Na większe uroczystości przyjeżdża często ponad 40 osób, nawet ościennych gmin.

Jedyne miejsce w gminie Sadkowice, gdzie mogą spotkać się starsze osoby, to Klub Seniora „Promyk”. Na większe uroczystości przyjeżdża często ponad 40 osób, nawet ościennych gmin. (fot. arch.)

Społeczeństwo starzeje się, to problem, który widzą już nie tylko socjologowie. Przybywa seniorów tych wymagających całodobowej pomocy, a także tych potrzebujących wsparcia. Seniorzy w Sadkowicach nie mają możliwości korzystania z zajęć, jak oferują domy dziennego pobytu. Gmina sama nie rozwiąże problemu.

Na ostatniej sesji sadkowickiej rady gminy rozgorzała dyskusja o seniorach, gdy obecny na sesji starosta rawski, Józef Matysiak wyjawił plany powiatu utworzenia oddziału geriatrycznego w szpitalu.

– To bardzo dobry pomysł – skomentował Waldemar Olborski, wiceprzewodniczący Rady Gminy Sadkowice. – Moim zdaniem potrzebna jest też placówka, gdzie można byłoby zostawić seniorów na kilka godzin, aby opiekunowie mogli odpocząć. Jestem świeżo po doświadczeniu takiej sytuacji.

Józef Matysik podkreślił, żeby nie mylić oddziału geriatrycznego z domem dziennego pobytu.

– Taka placówka powstaje w mieście Rawa. Dom dziennego pobytu należą do gestii samorządów gminnych – komentuje starosta.

Wójt gminy Karolina Kowalska przyznaje, że utworzenie takiego miejsca jest potrzebne. Niestety, pomysł rozbija się o pieniądze. A te wyciekają z gminy...

– W powiecie nie ma placówki, w której moglibyśmy kierować seniorów wymagających całodobowej opieki. Mamy sporo takich osób, bo 12. Kierujemy je do Domu Pomocy Społecznej w innych powiatach – tłumaczy Piotr Staszewski, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sadkowicach...


 

Czytaj dalej w bieżącym (19.05) wydaniu „Głosu Rawy Mazowieckiej i Okolicy”. Do pobrania też wersji elektronicznej – TUTAJ.

Włodzimierz Szczepański

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Catering dietetyczny w Łodzi dla młodych...

Weekend blisko Warszawy dla sympatyków natury

Spotkanie autorskie wokół publikacji "Torami...

W Skierniewicach powstała nowa grupa teatralna

Zabawy na śniegu z dzieckiem. Co warto robić i o...

Reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 9 najlepsze w...

Okantowani. Oddają majątki

Rozgrzewka za nami. Rusza kampania wyborcza

Ireneusz Rolewski Honorowym Ambasadorem Skierniewic

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA