„Wiosna trwa, posprzątajmy gminę raz dwa”! Pod takim hasłem przebiegała akcja sprzątania terenów gminy Skierniewice. Zwieńczeniem akcji były integracja młodej, lokalnej społeczności w Budach Grabskich.

Kilkadziesiąt worków ze śmieciami, zużyte urządzenia AGD i RTV. Wśród odpadów znalazły się także opony. To krótkie podsumowanie akcji sprzątania gminy, w którą zaangażowała się młoda społeczność.

Uczniowie pięciu szkół podstawowych z terenu gminy Skierniewice, a także pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej w Balcerowie od porannych godzin sprzątali wyznaczone strefy na terenie gminy.

W ostatnich tygodniach urząd podjął działania i przeprowadził mapowanie całego terenu gminy. Zaznaczono lokalizacje najbardziej newralgiczne, gdzie pojawia się najwięcej dzikich wysypisk śmieci.

Do takich należą przede wszystkim takie miejsca jak strefa za przystankiem w Woli Wysokiej, lasek w Balcerowie, a także skraj lasu w Strobowie, prowadzący w stronę Skierniewic. Mocno zaśmiecane są tereny Bud Grabskich, które są przecież wizytówką turystyczną w regionie.

Z tego powodu gmina postanowiła także zainicjować akcję społeczną pod nazwą; „Wiosna trwa, posprzątajmy gminę raz dwa”!
W akcję zaangażował się także Czesław Pytlewski, wójt gminy Skierniewice, który sprzątał tereny należące do sołectwa Borowiny.

Niestety, na swojej drodze znaleźliśmy śmieci, które widać, że zostały wyrzucone jakiś czas temu. Mam też wielką nadzieję, że taka akcja kolejny raz uświadomi mieszkańcom jak ważne jest dbanie o ekologię w naszej gminie.

Czesław Pytlewski, wójt gminy Skierniewice

Podsumowaniem całej akcji było wspólne ognisko, a także przygotowane quizy oraz konkursy dla wszystkich uczestników na terenie „Grabskiego Sioła” w Budach Grabskich.

– Celem tej inicjatywy jest przede wszystkim tworzenie dobrej i przyjaznej atmosfery. Przede wszystkim chcemy być przyjazną, zieloną gminą dla wszystkich – przyznaje Irena Reszka z referatu rozwoju i gospodarki komunalnej.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

gm.Skierniewice

Zbigniew Biernat na czele rady gminy Skierniewice

Sierakowice Lewe: to był piknik dla Michała

Kobiety wygrywają wybory w II turze

Z kim Lucja Skarżyńska chce rządzić?

Czesław Pytlewski kandydat na wójta gminy...

Dębowa Góra: 350 tys. złotych na remont sali...

Gmina Skierniewice: Będzie nowy przewodniczący...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA