Najlepsze plaże na Kos, czyli przepis na udany wypoczynek

(Grecja Plac Hipokratesa Kos)

Grecka wyspa Kos nie należy do dużych i mocno obleganych. To raczej propozycja na urlop w nieco wolniejszym tempie, z naciskiem na relaks, chociaż fani zwiedzania i poszukiwania zabytków też nie będą rozczarowani. Poznaj najpiękniejsze plaże Kos i zobacz, kiedy najlepiej zaplanować wakacje na tej wyspie.

Najpiękniejsze plaże na Kos

Kos to nieduża i raczej kameralna wyspa, ale jeśli chodzi o plaże ma naprawdę wiele do zaoferowania. Nie brak tu plaż publicznych, dobrze zagospodarowanych i tych całkiem dzikich, na które przybywają tylko nieliczni. Które są najładniejsze?

 

Paradise Beach

– czysta i dobrze zagospodarowana, ale przede wszystkim piaszczysta – właśnie dlatego nosi dumne miano rajskiej plaży. Za niewielką opłatą można wynająć leżak i parasol. Woda u stóp plaży jest bardzo przejrzysta, więc można bez problemu oglądać kolorowe rybki. Zejście do wody jest łagodne – można tu bezpiecznie wypoczywać z dziećmi. Nie brak też tawern, pubów i wypożyczalni sprzętu sportowego. Trzeba jednak liczyć się z obecnością wielu spragnionych rajskich widoków turystów.

Grecja Wyspa Kos Plaża Paradise Beach

Grecja Wyspa Kos Plaża Paradise Beach

Tigaki i Marmari lub Tigaki Marmari

– różne źródła łączą plażę w jedną lub traktują jako dwie osobne. Leżą obok siebie i właściwie jedna jest kontynuacją drugiej. Szeroka, czysta, z leżakami i parasolami, ale raczej spokojna, dobry wybór dla tych, którym marzy się błogie lenistwo na greckiej wyspie. Zachodnia część plaży Tigaki jest zarezerwowana dla nudystów.

 

Agios Stefanos

– plaża, która wyróżnia się spośród innych obecnością ruin starożytnej bazyliki. Trzeba przyznać, że zabytki na plaży można podziwiać raczej rzadko lub wcale. Na Agios Stefanos można połączyć przyjemne z pożytecznym. Przy tej plaży panują dobre warunki do uprawiania windsurfingu.

Agios Stefanos Kos Grecja

Agios Stefanos Kos Grecja

Mastichari Beach

– malownicza, ale żwirowa plaża, stąd tłok tu jest znacznie mniejszy niż na Paradise Beach. Plusem jest wypożyczalnia sprzętu sportowego i tawerna ze świeżymi owocami morza.

 

Co jeszcze warto zobaczyć na Kos?

Kos to nie tylko różnorodne plaże. To między innymi wyspa, na której żył i nauczał Hipokrates. Można tu znaleźć między innymi pozostałości po Asklepiejonie, pierwszym sanatorium, w którym leczył słynny grecki uczony. W mieście Kos, stolicy wyspy, znajduje się słynny platan Hipokratesa, czyli drzewo, pod którym ten prekursor medycyny jakoby miał nauczać. Jest to trochę wątpliwe, bo wiek drzewa oszacowano na „zaledwie” 700 lat, mimo to cieszy się dużym zainteresowaniem turystów.

W samej stolicy Kos warto obejrzeć zamek Joannitów i meczet Hassana Paszy. W Kos znajduje się także Muzeum Archeologiczne.

W Agios Stefanos można zobaczyć dwie identyczne bazyliki z początków chrześcijaństwa.

Ciekawostką jest też opuszczone miasto Palaiyo Pyli, pełne zabytkowych ruin. Niegdyś była to stolica wyspy Kos.

W Wiosce Therma Loutra znajdują się gorące źródła, z których woda wpływa wprost do morza. To nie tylko ciekawostka, ale i propozycja – kąpiel w gorących źródłach ma wiele zalet.

 

Kiedy warto polecieć na Kos?

Sezon na wakacje na Kos trwa od maja do października. To duży przedział czasowy, a więc i gwarancja, że uda się znaleźć najlepszy termin na odpoczynek.

Od czerwca do października temperatura wody w morzu przekracza 22°C, można więc z prawdziwą przyjemnością zażywać morskich kąpieli.

Najwięcej godzin słonecznych jest w czerwcu, wtedy też dni są najdłuższe, a zachody słońca najbardziej romantyczne. Natomiast największe upały są w sierpniu – to czas przede wszystkim na odpoczynek na plaży i w wodzie.

Miesiące wakacyjne ze względu na wysoką temperaturę wody w morzu i praktycznie całkowity brak opadów są najlepsze na zaplanowanie wakacji na Kos z dziećmi.

 

Oferty dostępne są w biurach podróży przez cały trwający na wyspie sezon i niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem. Kos to niewątpliwie inna wyspa niż Kreta, Rodos czy Korfu. Jej kameralny charakter przyciąga zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby, które mają chęć naprawdę odpocząć w egzotycznej scenerii.

 

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Porady specjalistów

Wakacyjna Przygoda w Parku Wodnym Suntago!

Wywóz gruzu i odpadów remontowo-budowlanych w...

Jonizacja – dlaczego jest niezbędna przy...

Teleporady a leczenie chorób przewlekłych

Na co zwrócić uwagę, wybierając pompę ciepła?

Na torze do przyszłości: Dlaczego kariera w...

Dyskutowali o wypaleniu zawodowym

Egzekucja także z pensji minimalnej?

Elektroniczna dokumentacja pracownicza

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA