Zuzanna Denisiewicz i Alicja Rodziewicz z trenerem Marcinem Sarną.

Zuzanna Denisiewicz i Alicja Rodziewicz z trenerem Marcinem Sarną. (fot. UKS Nawa)

Co to był za debiut w pływaczek UKS Nawa Skierniewice w reprezentacji Polski! Zuzanna Denisiewicz i Alicja Rodziewicz w miniony weekend (21-22.05) reprezentowały swój kraj w odbywających się w Pradze (Czechy) Międzynarodowych Zawodach Pływackich Kadry Narodowej Juniorów Młodszych V4 OLYMPIC HOPES MEET. Obie podopieczne Marcina Sarny zakończyły starty z medalami.

W weekendowej rywalizacji rozgrywanej w otwartej, 50. metrowej pływalni w Pradze wzięły udział kadry juniorskie z Węgier, Słowacji, Czech i Polski. Zarówno Zuzia jak i Ala wywalczyły brązowe medale w konkurencjach indywidualnych.

– Debiutujące w reprezentacji Polski dwie nasze zawodniczki Alicja Rodziewicz i Zuzanna Denisiewicz, bardzo udanie zaprezentowały się na pierwszym przystanku w drodze do European Youth Olympics Festival – ocenia Marcin Sarna, trener.

Zuzanna Denisiewicz startując w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym z czasem 2:21,26 wywalczyła brązowy medal. Alicja Rodziewicz płynąc w konkurencji 200 metrów stylem motylkowym z czasem 2:20,65 także zdobyła brąz. Ala wystąpiła także w sztafecie 4x100 metrów stylem zmiennym i wspólnie z koleżankami z reprezentacji wywalczyły srebrny medal.

– Jesteśmy bardzo dumni i życzymy naszym zawodniczkom dalszych sukcesów z orzełkiem na piersi – ocenia Marcin Sarna, który został powołany do sztabu trenerskiego reprezentacji na weekendowe zawody.

W Międzynarodowych Zawodach Pływackich Kadr Narodowych Juniorów Młodszych V4 OLYMPIC HOPES MEET udział wzięli zawodnicy urodzeni w latach 2007 i 2008 (dziewczęta) oraz 2006, 2007 (chłopcy). Polska reprezentacja ostatecznie zakończyła zmagania na 2. pozycji.

Zawodniczki UKS Nawa znalazły się w gronie 14 powołanych dziewcząt Trenerem głównym kadry jest Przemysław Czoków, w gronie siedmiu trenerów wspomagających znalazł się Marcin Sarna z UKS Nawa.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Pucharowe granie. Do walki włączają się ekipy z...

Pełna pula Jutrzenki na inaugurację. Beniaminek...

Siódmy etap wyścigów szosowych w Białej...

Trzecioligowa Unia rozpoczęła sezon 2022/2023

Jutrzenka Drzewce z Pucharem Starosty...

Anna Kłosińska finalistką konkursu trójskoku...

Rusza Puchar Polski edycja 2022/2023

Pływaczka Alicja Rodziewicz w europejskiej...

Piłkarska młodzież rozpoczęła przygotowania do...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA