Dzień Dziecka jest wyjątkową okazją do wręczenia nowo narodzonym skierniewiczanom Drzewek Życia. W ten symboliczny sposób prezydent miasta chce uhonorować najmłodszych obywateli Skierniewic. Na zdj. skierniewiczanie odbierają drzewko z rąk wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego oraz prezydenta miasta Krzysztofa Jażdżyka.

Dzień Dziecka jest wyjątkową okazją do wręczenia nowo narodzonym skierniewiczanom Drzewek Życia. W ten symboliczny sposób prezydent miasta chce uhonorować najmłodszych obywateli Skierniewic. Na zdj. skierniewiczanie odbierają drzewko z rąk wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego oraz prezydenta miasta Krzysztofa Jażdżyka. (fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Nie są szczególnie wymagające, za to szybko rosną, a i trudno im odmówić urody. W tym roku do skierniewickich rodzin, które w ostatnim roku powiększyły się, trafią 1,5-metrowe graby. Za jakość młodych drzew odpowiada nadleśnictwo. Od godziny jedenastej skierniewiczanie odbierają drzewka w miejskim parku.

Najpierw były to dęby, później klony, w 2021 roku sadzonki magnolii. Zgodnie ze skierniewicką tradycją z okazji Dnia Dziecka do miejscowych rodzin, w których w ostatnim roku przyszło na świat maleństwo, trafiają młode drzewka. Zwyczajem się stało, że Drzewka Życia odbierają jednego dnia całe rodziny. Ojcowie, którzy nie chcą ryzykować sadzenia drzewka na trawniku przy bloku, dotychczas mogli wsadzić je w ziemię w okolicy zalewu, w tym roku miasto wskazało nową lokalizację – nasyp kolejowy w okolicy pałacyku myśliwskiego „Sabediany”.

– Planujemy rozdać nawet 400 grabów. O frekwencję zaproszonych martwić się nie musimy. Tradycja przyjęła się w Skierniewicach – mówi Krzysztof Jażdżyk, prezydent miasta.

Impreza w tym roku wypada w niedzielę, 29 maja w miejskim parku. W tym roku Dzień Dziecka w Skierniewicach jest kosmicznie wystrzałowy. Imprezy odbywają się  w parku, atrakcje przygotowano w małym rynku, przed ratuszem stanęła natomiast scena, na której o godz. 20.00 wystąpią największe gwiazdy rodzimej sceny rozrywkowej.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

0Złóż życzenia

dodaj życzenia

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze życzeń...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Ruszył dziesiąty SkierCon. Ekonomik pęka w...

Schody w Alhambrze zostaną naprawione

SkierCon na żywo. Wraca fantastyczny konwent

Łódzkie na Plus. Puchar pełen mleka

Biesiada po skierniewicku. Wieczorem zawitały...

Złote Gody w skierniewickim USC

Złote pary ze Skierniewic

Sentymentalna podróż do przeszłości. Nowa...

Święto Policji w Skierniewicach

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA