Jest duża szansa, żeby krajobraz księżycowy na osiedlu zmienił się nie do poznania, a ulica Sportowa nie będzie już przypominała piaszczystej, leśnej ścieżki.

Jest duża szansa, żeby krajobraz księżycowy na osiedlu zmienił się nie do poznania, a ulica Sportowa nie będzie już przypominała piaszczystej, leśnej ścieżki. (fot. Beata Pierzchała)

Na osiedlu domów jednorodzinnych w północnej części Bolimowa, gmina wyznaczyła 18 nowych działek budowlanych, sześć już sprzedano. Sprzedają się na pniu, każda o blisko 60 procent drożej niż cena wywoławcza.

Ulice Sportowa i Słoneczna wyznaczają obszar, który na terenie Bolimowa jest przeznaczony na nową dzielnicę mieszkaniową. To tam działki cieszą się dużym zainteresowaniem, a w każdym przetargu uczestniczy wielu potencjalnie nowych mieszkańców miasta.

– Do tej pory każdą działkę sprzedaliśmy za około 100 tys. złotych – mówi Patryk Kołosowski, zastępca burmistrza Bolimowa. – W sumie jest tam osiemnaście działek o wielkości 1200-1300 mkw., które mają bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Sieć wodociągowa, sieć kanalizacyjna oraz sieć energetyczna znajdują się w ul. Sportowej. Jeśli nadal sprzedaż będzie szła tak dobrze, to do budżetu gminy wpłynie około 2 milionów złotych.

Jednak ten ładny kawałek Bolimowa cierpi z powodu nieutwardzonych ulic. Gmina może już odetchnąć z ulgą, bo wnioski do kolejnej edycji Polskiego Ładu dotyczące budowy dróg zostały zaakceptowane.  Jeden z nich dotyczy budowy sieci ulic na osiedlu mieszkaniowym w Bolimowie.

Obecnie gruntowe drogi na osiedlu są nie tylko uciążliwe dla mieszkańców, ale także nie są w żaden sposób uregulowane. Złożony przez gminę wniosek do Polskiego Ładu dotyczący budowy infrastruktury drogowej na tym obszarze Bolimowa, został pozytywnie oceniony przyznano na jej realizację 6,15 mln złotych. Na listach pozytywnie ocenionych wniosków znalazło się też zgłoszenie dotyczące „Budowy sieci dróg w mieście Bolimów”. W tym przypadku przyznano dofinansowanie w wysokości 3,175 mln złotych.

Szczegóły w najnowszym "Głosie" z 2 czerwca.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Bolimów

Łódzkie na Plus. Puchar pełen mleka

Mnóstwo atrakcji dla każdego. Bolimów...

Bolimów zaczyna świętować już dziś

Kulinarna przemiana Bolimowa trwa

Święto Policji w Skierniewicach

Sportowo-pożarnicza rywalizacja w Bolimowie

100 lat OSP Sierzchów

Przedszkolaki zakończyły pierwszy etap edukacji...

Ulica Kozia zamknięta. Konserwator nadzoruje...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA