Termin składania wniosków na edycję 2022 Programu Klub mija 7 czerwca. W puli jest 65,5 mln złotych.

Termin składania wniosków na edycję 2022 Programu Klub mija 7 czerwca. W puli jest 65,5 mln złotych. (fot. Adam Michalski)

Kluby z terenu miasta i powiatu skierniewickiego mogą ubiegać się o finansowe wsparcie z ministerstwa sportu w ramach Programu Klub. Termin składania wniosków na edycję 2022 mija 7 czerwca. W puli jest 65,5 mln złotych. Program jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Przedmiotem  dofinansowania  są  podstawowe  elementy  wpływające  na  efektywne funkcjonowanie  klubu  sportowego: wynagrodzenia szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe, organizacja obozów sportowych i/lub zakup sprzętu sportowego.

Środki pozyskane z dotacji muszą być wykorzystane najpóźniej do dnia 30 listopada 2022 roku. Pieniądze muszą zostać wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem i na warunkach określonych w umowie oraz zgodnie z treścią rozporządzenia. Uczestnikami zajęć oraz obozów sportowych mogą być wyłącznie dzieci lub młodzież do 18 roku życia. Kluby sportowe mogą ubiegać się o dofinansowanie jednej lub więcej niż jednej sekcji. Za jedną sekcję sportową uważa się wszystkich zawodników w danym klubie uprawiających określony sport, niezależnie od dodatkowych podziałów ze względu na wiek lub płeć. Klub ubiegający się o dofinansowanie jednej sekcji wnioskuje o 10 000 zł. Klub ubiegający się o dofinansowanie więcej niż jednej sekcji wnioskuje o 15 000 zł.

Warunkiem, który stowarzyszenie ubiegające się o wsparcie musi spełnić jest kwota dotacji ze środków publicznych nie wyższa niż 200 tys. Innym wymogiem jest to, aby wnioskodawca prowadził formalnie zarejestrowaną działalność sportową co najmniej 3 lata przed datą złożenia wniosku. Wniosek musi być sporządzony na formularzach zamieszczonych w systemie elektronicznym AMODIT.

Głównymi celami programu są upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, wyrównywanie  szans  dzieci  i  młodzieży  w  dostępie  do usystematyzowanej aktywności fizycznej, wsparcie  instytucjonalne  działalności  podstawowych  jednostek  struktury organizacyjnej  sportu  polskiego – klubów  sportowych  w  zakresie  aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży, inwestycja w kapitał ludzki w sporcie dzieci i młodzieży, optymalizacja  wykorzystania  potencjału  infrastrukturalnego  przez  samorządy lokalne w zakresie upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Kluby zainteresowane udziałem w programie zachęcamy do jak najszybszego składania wniosków, gdyż w przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów oceny oferty o zakwalifikowaniu do projektu będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Ministerstwo Sportu i Turystyki w tym roku realizację projektu powierzyło Krajowemu Zrzeszeniu Ludowych Zespołów Sportowych (LZS). W województwie łódzkim osobą kontaktową ze strony LZS jest Karolina Kmieć (tel.: 605 230 423), e-mail: karolina.kmiec@lodzkielzs.pl). Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się natomiast na stronie: https://rzadowyprogramklub.pl/.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Anna Kłosińska finalistką konkursu trójskoku...

Rusza Puchar Polski edycja 2022/2023

Pływaczka Alicja Rodziewicz w europejskiej...

Piłkarska młodzież rozpoczęła przygotowania do...

Kolejne triathlonowe sukcesy skierniewiczan

MKS Ósemka ma aż czterech koszykarzy w szerokiej...

Deszczowe półfinały piłkarskiego Turnieju o...

American dream Jana Michalaka

Cenny sparing Unii. Rywalem drugoligowa Polonia...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA