Przygotuj sad na nadejście suszy

Tegoroczne doniesienia hydrologiczne nie pozostawiają złudzeń: upalne lato 2022 przyniesie ze sobą rekordowo wysokie temperatury i długie okresy suszy. Może to dotkliwie wpłynąć na produkcję sadowniczą, zarówno w rejonie Skierniewic jak i w całej Polsce. Rośliny w sadach i na plantacjach narażone będą na niedobory wody, które mogą skutkować ograniczeniem ich wzrostu i rozwoju. Spowodowany suszą stres wpływa na zmniejszenie plonowania oraz pogorszenie jakości owoców. Jak ochronić swój sad przed takim scenariuszem?

Późna wiosna to ostatni moment na to, by przygotować swój sad na nadejście letnich susz. Wykonanie profesjonalnej instalacji nawadniającej w sadzie pozwoli na ochronę roślin przed niszczącymi konsekwencjami niedoborów wody. Najskuteczniejszym sposobem na regularne dostarczanie roślinom odpowiednich dawek wody jest nawadnianie kropelkowe.

 

Wysoka precyzja nawadniania – minimalne zużycie wody

Dzięki wysokiej precyzji dozowania, system nawadniania kropelkowego pozwala na maksymalne ograniczanie zużycia wody. Rozwinięte pomiędzy rzędami roślin linie kroplujące, wyposażone w emitery dozujące, dostarczają roślinom dokładnie tyle wody, ile potrzebują.

Linia nawadniająca skonstruowana jest tak, by rozstaw kroplowników odpowiadał odstępom pomiędzy roślinami w konkretnym sadzie. Dzięki temu woda dostarczana jest bezpośrednio w okolice strefy korzeniowej rośliny, a jej straty są praktycznie wyeliminowane. Właśnie dlatego nawadnianie kropelkowe jest najlepszym wyborem w gospodarstwach sadowniczych z ograniczonym dostępem do źródeł zdatnej do podlewania wody.

 

Ograniczenie stresu wodnego roślin – lepsze plony

Mimo iż wykonanie instalacji nawadniającej wiąże się z dodatkowymi kosztami, przekłada się ono na znaczne zwiększenie wydajności uprawy. Stres wynikający z deficytów wody powoduje zachodzenie w roślinach zmian o charakterze biochemicznym i fizjologicznym, a to z kolei pociąga za sobą zmniejszenie jakości i wielkości plonów. Dotknięty suszą sad owocuje w ograniczonym stopniu, a samo gospodarstwo sadownicze ponosi straty ekonomiczne.

Inwestycja w instalację nawadniającą pozwala na zachowanie obfitego plonowania i uzyskanie wysokiej jakości owoców, zmniejszając tym samym ryzyko poniesienia strat wskutek suszy. Raz zainwestowane środki zapewniają ochronę przed negatywnymi konsekwencjami suszy przez wiele sezonów. A rokroczne występowanie okresów suszy coraz pewniej wskazuje na to, że stają one częścią sadowniczej codzienności. W perspektywie najbliższych lat wykonanie instalacji nawadniającej będzie więc koniecznością w każdym gospodarstwie sadowniczym.

 

Skorzystaj z promocji i kup linie nawadniające w Royal Brinkman

Jeśli i Ty planujesz zakup linii kroplujących do sadu, to doskonały moment, by to zrobić. W Royal Brinkman wybrane linie kroplujące Netafim dostępne są w promocyjnych cenach. Sprawdź naszą ofertę linii nawadniających do sadów i skorzystaj z wyjątkowych zniżek na linie kroplujące Aries i Dripnet.

Odwiedź sklep internetowy royalbrinkman.pl lub skontaktuj się z naszym specjalistą:

Grzegorz Borowski, tel. +48 603414146, email: grzegorz.borowski@royalbrinkman.pl

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA