Damian Kroczek został nowym trenerem Unii Skierniewice.

Damian Kroczek został nowym trenerem Unii Skierniewice. (fot. Dariusz Dzik)

Informacje o tym, że Dawid Kroczek zastąpi na stanowisku trenera Unii Skierniewice Piotra Kocębę pojawiły się w przestrzeni publicznej już w połowie czerwca. W poniedziałek (27.06) zarząd skierniewickiego trzecioligowca potwierdził, że nowym szkoleniowcem drużyny seniorów z ulicy Pomologicznej zostanie były trener Sokoła Aleksandrów i Resovii Rzeszów. Wcześniej z Unią pożegnała się duża grupa piłkarzy oraz trener Piotr Kocęba.

Po sezonie 2021/2022 klub Unia Skierniewice zakończył współpracę z dotychczasowym trenerem Piotrem Kocębą. Przygotowania do kolejnego sezonu skierniewicki trzecioligowiec rozpocznie pod wodzą nowego szkoleniowca, został nim Dawid Kroczek.

Trener Unii ma za sobą doświadczenia na poziomie III ligi, pracował także na zapleczu ekstraklasy. W rozgrywkach 2019/2020 prowadził Sokoła Aleksandrów Łódzki, a w grudniu 2020 dołączył do sztabu pierwszoligowej Apklan Resovii Rzeszów, gdzie został drugim trenerem. Po tym jak klub w trakcie minionych rozgrywek rozstał się z Radosławem Mroczkowskim, zakończył sezon w roli pierwszego trenera klubu z Rzeszowa. Dawid Kroczek ma 33 lata.

Kibice Unii Skierniewice przyzwyczaili się do tego, że co sezon dochodzi do mniejszych lub większych zmian kadrowych. Jednak takiego trzęsienia ziemi w szatni trzecioligowca nie było od wielu lat. Z klubem po rozgrywkach 2021/2022 pożegnało się aż sześciu podstawowych zawodników oraz trener Piotr Kocęba.

Bartosz Broniarek, Paweł Gierach, Konrad Niedzielski, Miłosz Nowak, Ignacy Ogłoziński, Oleg Trubnikov i Mateusz Wlazłowski to podstawowi piłkarze Unii Skierniewice w minionym sezonie, których przygoda z klubem z ulicy Pomologicznej dobiegła końca. Wcześniej, w przerwie zimowej klub opuścili: Damian Makuch, Maciej Wilanowski i Krzysztof Wojciechowski.

Z grona doświadczonych zawodników w drużynie pozostali: kapitan Konrad Kowalczyk, obrońcy Andrzej Krajewski i Mateusz Stępień, pomocnik Kamil Waśniowski i napastnik Kamil Sabiłło. W klubie są jeszcze: Jakub Jasiński, Piotr Kłąb, czy Hubert Berłowski oraz grupa młodzieżowców, która trafiła do klubu przed lub w trakcie minionego sezonu.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Pewna wygrana Unii z Mszczonowianką

Duże sukcesy pływaków UKS Nawa podczas...

Puchar Starosty Skierniewickiego Mirosława Beliny

Pływacy UKS Nawa rozpoczynają walkę o medale...

Sportowa rywalizacja integruje społeczność VEKA...

Nagrody dla sportowców za sukcesy w pierwszym...

Zmiany w Macovii. Sezon 2024/2025 w A Klasie...

Placek i Stopiński w Mistrzostwach Świata...

Wyjątkowa gratka dla koszykarzy

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA