Ma dopiero 4 lata, a jest superbohaterem

(fot. archiwum rodzinne Martyny Grzymskiej )

Rodzice Olka mówią, że jest superbohaterem. Ten mały chłopiec przeszedł już bardzo ciężkie chwile przez chorobę, z którą walczy od niemal roku. Oluś-superbohater świętował urodziny. Kto chce mu zrobić prezent?

Na początku sierpnia ubiegłego roku zdiagnozowano u chłopca nowotwór złośliwy nerki w 4 stadium zaawansowania, który dał przerzuty. Wówczas pilnie potrzebował krwi, więc wszyscy ruszyli z pomocą. Natychmiast rozpoczęło się też leczenie. Lekarze wytoczyli najcięższe działa, żeby pokonać chorobę. Chemia podrażniała jelita, wdawała się infekcja. Chłopiec ciągle potrzebował podawania krwi.

– Czujemy wciąż strach i niepewność, drugi cykl chemii sporo się odwlókł, ponieważ wyniki Olusia lekko spadły – mówi Martyna Grzymska, mama chłopca. – Drugi problem to nerka, która jest mocno obciążona, a mały ma już tylko jedną nerkę. Na szczęście wreszcie wyniki wyszły dobrze i Oluś zaczął znowu brać chemię podtrzymującą w domu. Czeka go jeszcze doppler nerki. Szukaliśmy też pomocy na własną rękę, skontaktowaliśmy się z kliniką w Barcelonie, ale tam niestety po konsultacji dostaliśmy negatywną odpowiedź, ponieważ choroba jest tak ciężka, że nie są w stanie pomóc i leczenie będzie odbywało się w Polsce.

W dniach 16-17 lipca na łowisku Słupia odbędą się charytatywne zawody dla wędkarzy o Puchar superbohatera Olusia. Wpisowe na imprezę to 200 złotych, zebrana kwota w całości zostanie przeznaczona na leczenie chłopca. To miły sposób na spędzenie wolnego czasu, który jednocześnie będzie wspaniałym prezentem dla Olka. Zapraszamy wszystkich, niech Olek poczuje nasze wsparcie.

O tym dzielnym chłopcu także w papierowym wydaniu "Głosu" z 30 czerwca.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 9

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Jeżów

Bolesne pamiątki na ziemi jeżowskiej

Powiat obiecuje odbudowanie drogi w Przyłęku

Zginęli 800 metrów od domu. Osierocili dwie...

Piknik dożynkowy w Jeżowie

Po dożynkach, czas na inscenizację w Beleniu

Frydrychów 16. Ten adres warto zapamiętać

Łódzkie na plus. Łódzkie sprzyja mamom i...

Łódzkie na Plus. Puchar pełen mleka

Przyjemna propozycja na letnie weekendy