Kolej bezpiecznych przejazdów – nowe obiekty kolejowe w woj. łódzkim

Nowy wiadukt drogowy w Skierniewicach oraz tunele drogowe w Gałkowie Dużym i Andrespolu zwiększą bezpieczeństwo ruchu kolejowego i drogowego w województwie łódzkim. W Skierniewicach mieszkańcy korzystają już z nowego, 145-metrowego wiaduktu drogowego. Rozpoczęła się budowa tuneli drogowych w Gałkowie Dużym i Andrespolu. Inwestycje realizowane są przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach ogólnopolskiego projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap III” współfinansowanego z unijnego Funduszu Spójności.

Wiadukt nad torami w Skierniewicach – bezpieczeństwo i lepsza komunikacja

Nowy wiadukt w Skierniewicach zapewnia bezpieczeństwo w ruchu kolejowym na ważnej kolejowej linii z Warszawy w kierunku Łodzi i Katowic. Zastąpił przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ulic Zwierzynieckiej i Piłsudskiego. Z sześcioprzęsłowego, ok. 145-metrowego obiektu nad torami kierowcy, rowerzyści i piesi korzystają od maja br. Nowy układ drogowy – dwa ronda w ciągu ulic Zwierzynieckiej i Piłsudskiego oraz jedno rondo pod wiaduktem łączące drogi lokalne i dojazdowe, usprawnił komunikację w mieście.

Zamontowano nowe oświetlenie, ekrany akustyczne i wybudowano zatoki dla autobusów.

Tunele drogowe w Gałkowie Dużym i Andrespolu usprawnią przejazdy

W Gałkowie Dużym (gmina Koluszki), w miejscu przejazdu kolejowo-drogowego u zbiegu ulic Brzezińskiej i Dzieci Polskich, powstaje tunel drogowy, który zwiększy bezpieczeństwo na styku kolei i dróg. W tunelu będą dwa pasy ruchu dla samochodów i po obu stronach ścieżki pieszo-rowerowe. Bezpieczeństwo zapewni nowe, energooszczędne oświetlenie.

W Andrespolu, przy przystanku kolejowym Bedoń, powstanie tunel drogowy, który zastąpi przejazd kolejowo-drogowy na drodze między Bedoniem Przykościelnym i Andrespolem. Będą dwa pasy ruchu dla samochodów i ciąg pieszo-rowerowy.

Kolej inwestuje w bezpieczeństwo na lata

W całym kraju, w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap III” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, powstanie 19 bezkolizyjnych skrzyżowań: 12 wiaduktów kolejowych i 7 tuneli drogowych.

Nowe obiekty zwiększą bezpieczeństwo podróży koleją oraz usprawnią system komunikacji drogowej. Inwestycje prowadzone są wspólnie z jednostkami samorządu terytorialnego i zarządcami dróg.

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Tańsze bilety do kina. Miasto dofinasowało...

Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na kolejną...

XIII Plażowy Piknik Rodzinny "Zalewaya":...

Nad Zalewem Zadębie w Skierniewicach odbędzie...

Rodzinny Poranek w Kinie: „Wielka przygoda...

Ponad 8 tysięcy skierniewickich uczniów w piątek...

Po intensywnym weekendzie harcerze udają się na...

Premiera spektaklu grupy teatralnej Com.pl.ex

Dyskusyjny Klub Filmowy: film dokumentalny "Cztery...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA