Przyjemna propozycja na letnie weekendy

(fot. KWRRB)

Wąskotorówka z Rogowa wciąż ma się dobrze, a to wszystko dzięki wolontariuszom oraz osobom, które kupują bilety na podróż tym niezwykłym wehikułem czasu. Kolejka porusza się torowiskiem wytyczonym ponad sto lat temu. Historyczne wagony oraz lokomotywy pomagają się przenieść w inną epokę.

Na kursy letnich pociągów rozkładowych do Jeżowa można się wybrać w każdą wakacyjną niedzielę oraz dodatkowo 15 sierpnia. Podróż trwa około 1,5 godziny. Na stacji końcowej w Jeżowie na podróżnych czeka ognisko oraz punkt gastronomiczny. W Rogowie warto również zwiedzić ekspozycję zabytkowego taboru kolejowego oraz przejechać się drezyną ręczną. Odjazdy z Rogowa według rozkładu jazdy odbywają się o godz. 10.40, 12.20, 14.00 i 15.40. W tym roku pociągi kursują do 2 października. Ceny biletów w obie strony na trasie Rogów-Jeżów-Rogów: normalny – 25 zł, szkolny (ulga 37%) – 15,75 zł, studencki (ulga 51%) – 12,25 zł, dla dzieci do lat 4 przejazd jest bezpłatny. Bilety można kupić za pośrednictwem platformy internetowej, której odnośnik jest udostępniony na stronie

www.kolejrogowska.pl, tam można wybrać konkretny kurs na wybraną godzinę.

Zostawcie samochód w domu. Do Rogowa najlepiej dotrzeć Łódzką Koleją Aglomeracyjną korzystając ze wspólnego biletu, dzięki któremu poza przysługującymi zniżkami z tytułu ulg ustawowych, podróżni zapłacą za podróż 20 procent taniej.

Informację można znaleźć także w papierowym "Głosie" z 7 lipca.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA