Święto Policji w Skierniewicach

(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Na placu Muzeum Historycznego Skierniewic przed południem odbył się uroczysty apel z okazji obchodów Święta Policji. W odprawie udział wzięli policjanci z pięciu powiatów w regionie – komend powiatowych w Łowiczu, Łęczycy, Kutna, Zgierza i oczywiście Skierniewic.

„Pomagać i chronić” to motto formacji – podkreślił w wystąpieniu komendant skierniewickiej jednostki insp. Wojciech Dworak.

Z rąk szefa garnizonu, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinspektora Sławomira Litwina policjanci odebrali dziś (14.07) odznaczanie i awanse na wyższe stopnie.

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, w uznaniu zasług w zakresie ochrony, bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego pięciu funkcjonariuszy odznaczona została Złotą Odznaką Zasłużony Policjant, srebrną odznakę odebrało 15 osób, brązową - 54 osoby. Z dniem 24 lipca na wyższe stopnie awansowali funkcjonariusze w komendach powiatowych w Kutnie, Łęczycy i Łowiczu oraz Komendzie Miejskiej Policji w Skierniewicach.

Komendant wojewódzki zwracając się do zgromadzonych na placu funkcjonariuszy, mówił: „Służba w policji jest niezmiernie trudną misją, codziennie z narażeniem życia dbacie o najwyższe wartości – życie, zdrowie oraz mienie, dajecie poczucie bezpieczeństwa. Niejednokrotnie zadanie wiąże się z wyrzeczeniami i przeciwnościami, mimo to, zakładacie niebieski mundur, by dawać Polakom poczucie bezpieczeństwa”. Szef garnizonu podkreślał szczególne okoliczności, w jakich polska policja wchodziła w drugie stulecie istnienia. Wymieniał: „Pandemia, problem migracyjny na białoruskiej granicy. Żeby było mało, 24 lutego Rosja dla Europy zaplanowała własny scenariusz, trudno to nazwać inaczej, jak napaścią na Ukrainę. Policjanci stanęli na wysokości zadania. My doskonale wiemy z historii, jak Rosjanie postępują z wrogami komunizmu, który według nich jest jedyną słuszną drogą”. Komendant wojewódzki dziękował policjantom i ich rodzinom: „Chylę przed wami czoło, pięknie dziękuję, to dla mnie ogromny zaszczyt stać na czele tej formacji”.

Komendant podziękował również parlamentarzystom za program modernizacji policji, w ramach którego w Łódzkiem odtworzone zostały w terenie dwa posterunki – w Nieborowie i Piątku. Zapowiedział: „Przed nami odtworzenie posterunku w Bolimowie”.

Podziękował także samorządowcom za bieżące wsparcie na rzecz jednostek terenowych, chodzi o sfinansowanie dodatkowych patroli, zakup sprzętu techniki policyjnej oraz pojazdów dla policji.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 13

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~murem za polskim mundurem 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  Wielkie dzięki za Waszą służbę, a w szczególności za ochronę granic! Daliście radę odeprzeć ataki z Białorusi. Wielki szacun! Wszystkiego Najlepszego!! PS. Moglibyście robić więcej kontroli prędkości w mieście, w szczególności na Widoku?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Odznaczeni medalami za długoletnie pożycie...

Międzypokoleniowe warsztaty malowania tuszami

Śmiechu było co niemiara! Kabaretowy Dzień...

Polscy piłkarze na mistrzostwach świata

Wędrujemy po regionie

Koncert muzyki polskiej. W Skierniewicach trwa...

Zagrał Royal String Quartet. Za nami koncert...

Wzruszająca lekcja historii w muzeum

Patriotyzmu uczą się w przedszkolu

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA