SkierCon na żywo. Wraca fantastyczny konwent

(fot. Joanna Młynarczyk)

Ostatni weekend lipca (29 – 31.07) należy do miłośników fantastyki. Przed nami dziesiąty, jubileuszowy konwent SkierCon. Początek zabawy już dziś!

Po dwóch latach, kiedy SkierCon obywał się zdalnie zależy nam, by ludzie znowu mogli się spotkać, doskonale bawić, ale i uczyć – mówi Anna Traut-Seliga, prezes Stowarzyszenia SkierCon. – Wracamy z tym wszystkim, co sprawdziło się dotychczas, czyli z prelekcjami, panelami ze znanymi autorami, licznymi warsztatami z naukowcami. Zapraszamy od godz. 16.00 w piątek do godz. 16.00 w niedzielę do Zespołu Szkół nr 3 w Skierniewicach – zachęca.

W programie imprezy dużo działań ruchowych – będzie można pograć w planszówki, gry komputerowe, postrzelać z łuku. W piątek impreza zakończy się kinem plenerowym, a w nim wyświetlona zostanie „Akademia Pana Kleksa”. W niedzielę na imprezę szczególne zaproszenie mają rodziny z dziećmi, dla nich odbędzie Skierconcik z licznymi atrakcjami – będzie japoński teatr, warsztaty malowania figurek i mnóstwo innych zabaw.

Na SkierCon zawita wielu gości – poza pisarzami, naukowcami, nauczyciele, dziennikarze, animatorzy kultury, będą graficiarze i liczna grupa yutuberów, którzy komunikują się z odbiorcami przez media społecznościowe.

Będziemy dużo mówić o kobietach i dziewczynach – czy w twórczości pisarskiej czy w grach, będzie mowa o tym, czy dziewczyny mogą grać i tworzyć gry, jakimi postaciami są kobiety w grach – zapowiada Anna Traut-Seliga.

Będzie dużo ciekawych punktów programu dla miłośników mangi i anime, gier komputerowych, ale też ambitnego pisarstwa i kina. Sercem SkierConu tradycyjnie będzie gala z konkursem cosplay na najciekawsze fantastyczne przebrania, a także rozstrzygnięty zostanie konkurs literacki Jaskier.

W SkierConie doskonałe jest to, że każdy może przyjść i porozmawiać ze swoim ulubieńcem – bohaterem bajek, filmów, gier, pisarzem czy yutuberem – zapowiada Anna Traut-Seliga. – Staramy się promować obiecujących artystów, a z drugiej strony chcemy ucieszyć naszych gości możliwością spotkania z nimi. Spodziewamy się około tysiąca osób z całej Polski, ale może przyjechać ich jeszcze więcej, bo wiem, że ludzie czekają na naszą imprezę – podkreśla.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

kultura

Projekt "Ukrzesłowienie" w Białyninie

Ruszył dziesiąty SkierCon. Ekonomik pęka w...

Animacje pod chmurką – wakacyjne zabawy dla...

Roller-coastery, renesans i zabawa dla całej...

Mnóstwo atrakcji dla każdego. Bolimów...

Biesiada po skierniewicku. Wieczorem zawitały...

„Metafory” w CKiS. Zobacz najnowszą wystawę

Złote Gody w skierniewickim USC

Złote pary ze Skierniewic

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA