Ruszył dziesiąty SkierCon. Ekonomik pęka w szwach!

(fot. Joanna Młynarczyk)

Skierniewicki Zespół Szkół nr 3 w środku wakacji ożył, a to za sprawą konwentu SkierCon, który odbywa się właśnie tutaj i potrwa przez cały weekend. Miłośnicy szeroko pojętej fantastyki – gier planszowych i komputerowych do Skierniewic przyjechali z całej Polski, a nawet z zagranicy. Zabawa potrwa do niedzieli.

Szkoła pęka w szwach, przez niecałe dwie godziny od rozpoczęcia imprezy zgłosiło się niemal 600 uczestników – mówi Magda Vinga Włochacz, jedna z organizatorek imprezy. – Wiemy już na pewno, że przebijemy ilość konwentowiczów z 2019 roku, a może nawet ją podwoimy – dodaje.

Miłośnicy gier i filmów fantastycznych przyjechali z Poznania, Krakowa, Katowic, Warszawy i wielu innych miast Polski, by spotkać się, bawić, podzielić wspólną pasją, ale i uczyć się.

Warto zajrzeć do Ekonomika w weekend.

Tu nie można się nudzić. Jeśli ktoś chce spędzić atrakcyjnie wolny czas, porozmawiać o rzeczach, które interesują go w fantastyce, zapraszamy do Ekonomika – zachęca Magda Vinga Włochacz. – Można skorzystać z atrakcji znajdujących się w bloku programowym – są konkursy, prelekcje i wykłady, mamy gości biorących udział w panelach dyskusyjnych. Do tego cała część rozrywkowa – blok gier planszowych, komputerowych, elektronicznych i tegoroczna nowość na SkierConie – gry bitewne. Tegoroczną nowością jest także wystawa budowli klocków Lego.

Ponadto na uczestników czeka cała masa atrakcji plenerowych, turnieje – m. in. szermiercze, łucznicze, liczne warsztaty garncarskie i wiele innych. Jednym słowem – trzy dni zabawy, która zakończy się w niedzielę.

Konwent SkierCon jest imprezą cykliczną, został dofinansowany przez miasto Skierniewice. Część plenerowa jest wsparta przez Fundację Lotto, natomiast cała strefa atrakcji elektronicznych przez Państwową Uczelnię im. S. Batorego w Skierniewicach.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~ŚW 2 4 dni temu

  Zacytuję Chłopaków z Baraków: Ale ekipę żeście zmontowali, ekipę totalnych ........

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Samiec Alfa 1 8 dni temu

  Niezłe te tytuły macie. 5 osób na krzyż... ale ekonomik pęka w szwach... Zaklinanie rzeczywistości... muszę przyznać po zdjęciach, że specyficzny typ człowieka się pojawia na tej imprezie...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

fotoreportaże

Wóz strażacki przekazany OSP Jeruzal

To był słoneczny Rajd Lata

Przedszkolaki zakończyły pierwszy etap edukacji...

Wianki w Makowie. Było magicznie i... smacznie

Jedyny taki w okolicy - rawianie usypali kwiatowy...

Dzień rodziny w Jacochowie

Powitanie lata w Głuchowie

Szkoła w Żelaznej ma swój sztandar

Rodzinny piknik w Woli Makowskiej

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA