WORD w Skierniewicach przystąpił do protestu. Co drugi egzamin odwołany

(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Ponad 30 ośrodków w całym kraju przyłączyło się do protestu, odwołano wiele egzaminów. Jeszcze wczoraj (9.08) po południu Mariusz Marasek, dyrektor ośrodka ruchu drogowego w Skierniewicach informował: – Egzaminatorzy nie podjęli decyzji o przyłączeniu się do akcji, nie znaczy, że problemy, które doprowadziły do blokady ośrodków, nie dotyczą Skierniewic.

Dziś rano część załogi zdecydowała jednak, że egzaminować nie będzie. – Niestety, w tej sytuacji mieliśmy zbyt mało czasu, by poinformować zainteresowanych o odwołanych terminach. Za wszelkie niedogodności przepraszamy – mówi dyrektor WORD.

W okresie wakacyjnym czas oczekiwania na wyznaczony egzamin praktyczny w ośrodku w Skierniewicach to nawet 3 tygodnie. Dłuższe kolejki to efekt sezonu urlopowego z jednej strony, z drugiej – większego zainteresowania zdobyciem uprawnień. Termin protestu zatem dla ubiegających się o uprawnienia jest szczególnie dotkliwy.

Dziś rano okazało się, że z 11 egzaminatorów WORD w Skierniewicach do pracy stawiło się 5. Zespół wspomógł kierownik, zatem sześć osób prowadzi egzaminy praktyczne dla kandydatów na kierowców oraz zawodowych kierowców, którzy zatrudniając się w transporcie mają obowiązek otrzymać stosowne uprawnienie.

Jak dziś (10.08) informuje ośrodek, w Skierniewicach, w związku z protestem, odbywa się co drugi egzamin. Jak długo akcja potrwa ? Tego nikt nie wie. Warto zatem przed wyjazdem na egzamin potwierdzić, czy ten w ogóle się odbędzie.

– Od 17 lat w WORD obowiązuje ta sama tabela płac. Od dwóch dekad nie zmieniły się również opłaty za egzamin. To oczywisty problem. Przecież nikt nie twierdzi, że w tym czasie koszty prowadzenia działalności, czy rachunki, jakie płacimy nie zmieniły się – podkreśla dyrektor Mariusz Marasek.

Egzaminatorzy domagają się m.in. zmiany systemu egzaminowania i wysokości wynagrodzeń. Ceny kursów prawa jazdy również poszybowały w górę, jednak cena egzaminów w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego pozostaje niezmienna.

– Problem jest dużo szerszy. Dziś dochody uzyskiwane przez ośrodki są niewystarczające. WORD-y w kraju są na granicy wypłacalności. Spełnienie postulatów płacowych musi wiązać się z decyzją ministra o zmianie finansowania ośrodków egzaminujących. Żaden WORD w aktualnej sytuacji nie może pozwolić sobie na podwyżki dla pracowników z własnego budżetu – podkreśla Mariusz Marasek.

Dyrektor przeprasza klientów za niedogonienia, zapewnia, że WORD będzie kontaktował się z osobami, których terminy egzaminów praktycznych zostaną przesunięte. 

 Wszystkie oddziały WORD w Łódzkiem wspierają protest.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

To już 60 lat. Wyjątkowy jubileusz Zespołu...

Od 35 lat propagują historię kolei

Nowy rok akademicki na Akademii Nauk Stosowanych...

Motywatorka kobiet

Skierniewice żegnają Magdalenę Mazurkiewicz....

Teren wokół kina wypięknieje

Pieniądze z Programu „1 Grosz” powędrowały...

Zobacz niezwykłe kolekcje rodziny Matyjaszczyków...

Dziesięć lat na scenie Artura Dyśko