Projekt

Pora pomyśleć o klejnotach rodowych – terenie inwestycyjnym, który od dekady czeka na zagospodarowanie. Prezydent Krzysztof Jażdżyk przyznaje: – Jesteśmy jednym z dwóch samorządów w województwie łódzkim, który dysponuje tak dużym jednolitym, niezagospodarowanym terenem. Wystąpiliśmy z wnioskiem do Ministerstwa Rozwoju i Technologii o fundusze, które pozwolą zagospodarować obszar – dodaje.

– Wycofaliśmy się z projektu stworzenia na Zwierzyńcu uzdrowiska. Rada gminy wiosną podjęła w tej sprawie decyzję. Szanujemy prawo większego i zamożniejszego sąsiada. Jestem w stałym kontakcie z panem prezydentem, wierzę, że wspólnie wykorzystamy potencjał, jakim jest ta ziemia – mówi wójt Makowa Jerzy Stankiewicz.

Wczoraj, tj. 10 sierpnia Skierniewice zakończyły pewien rozdział historii, a projekt „Ukrytych Wód Skierniewic” ostatecznie został zamknięty.

– Około 3 milionów złotych, które wydano na etapie przygotowawczym należy zapisać po stronie kosztów za wizję, która od początku miała niewielką szansę na realizacje, co ważniejsze była ciężarem, który blokował rozwój miasta – komentuje prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk.

Status obszaru uzdrowiskowego decyzją rady ministrów został miastu odebrany. Jasne jest, że 80 hektarów dawnego poligonu (obszar w granicach administracyjnych miasta) to łakomy kąsek dla developera, czy inwestora chcącego postawić tu zakład. Szkopuł w tym, że teren nie jest uzbrojony, a mimo bliskości autostrady A2 i trasy S8 grunt jest bardzo słabo skomunikowany. Prezydent Jażdżyk nie wyklucza, że dawny poligon zostanie włączony do obszaru specjalnej strefy ekonomicznej.

– Złożyliśmy wniosek, czekamy na decyzję rządu – dodaje.

Przypomnijmy, że niemal dekadę temu samorządu miasta i gminy Maków podpisały porozumienie w ramach wspólnego projektu, jakim jest stworzenie między Łodzią a Warszawą nizinnego uzdrowiska.
Dokument określa główne zadania i obowiązki obydwu partnerów. Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów Osiedle Zdrojowe i trzy sołectwa – Maków, Krężce i Dąbrowice otrzymały status tzw. Obszaru Ochrony Uzdrowiskowej Skierniewice-Maków.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 17

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 7
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

8Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~ula la 8 ponad rok temuocena: 100% 

  Może wróćmy do pomysłu Jażdżyka z poprzednich kampanii wyborczych i utwórzmy w Zwierzyńcu giełdę owocowo-warzywną. Jażdżyk po przegranych w przyszłym roku wyborach prezydenckich mógłby stanąć ze straganami i sprzedawać lokalne produkty.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Współczesny Ekspert 7 ponad rok temuocena: 100% 

  Tylko Lotnisko może uratować Skierniewice przed dalszą marginalizacją. Niech rząd i wybitny syn tej ziemi Minister Sałek wspólnie z Wójtem Makowa pomyślą ponadczasowo. Takie np. Lotnisko Skierniewice-Maków z kolejnym kościołem (najlepiej na końcu pasa startowego) to byłoby coś. No i można jeszcze przekop zaprojektować i ogłośić budowę w 2038 roku. Taki łączący Zalew z Rawką na przykład aby usprawnić ruch kajakowy i uniezależnić się od Bzury (albo bzdury bo nie wiem). Jażdżyk, dzięki wrodzonemu lenistwu i dla publicznego poklasku, z pewnością poprze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~infekcja 6 ponad rok temuocena: 100% 

  Super! Dodatek do fabryczki szczepionek, duża się nie zmieści , by szybko transportować . Ukraińcy rozlokowani , to i punkty szczepień mogą powrócić na dawne miejsce . Sława w całym kraju , a może i na świecie gwarantowana . Jak nie da się transportem lotniczym , to wodnym . Kajaki wolniejsze , ale bardziej ekologiczne . Byle dużo kosztowało . Trzeba odebrać światowym właścicielom.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~SKCE 5 ponad rok temuocena: 50% 

  Fabrykę z prawdziwego zdarzenia sprowadzić taka działalność jest nam potrzebna , a nie tylko sklepy i magazyny .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec 4 ponad rok temuocena: 60% 

  Niech już lepiej niczego tam nie budują. Lepiej wykorzystać ten teren w różny sposób jako obszar rekreacyjny, stosunkowo niskim kosztem i w sposób ponadczasowy, żeby nie zniszczyć bezpowrotnie jakimiś zabudowaniami. Na co można wykorzystać na przykład: Strzelnica. Pole paintballowe Rowerowy tor przeszkód. Ścianka wspinaczkowa. Plac zabaw dla psów. Jakaś górka do zjazdu na sankach. Kawałek miejsca gdzie można zimą wylać wodę i zrobić lodowisko. Oczywiście podstawa to drzewa i jakieś ścieżki do pospacerowania. Zawsze można zrezygnować z czegoś, co się nie przyjmie, i łatwo rozwijać inny pomysł. NIE ZMARNUJCIE TEGO, łatwo podobnego obszaru do szerokiego wykorzystania już miasto raczej nie znajdzie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~infekcja 3 ponad rok temuocena: 50% 

  Rząd zaproponuje pewnie fabrykę szczepionek lub maseczek . Duży teren, duże możliwości, duże dochody, olbrzymie plany na przyszłość i jeszcze większa sława osoby pełniącej funkcję , może na taką skalę, jaką osiągnął prezes Orlenu .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~sztaba 2 ponad rok temuocena: 50% 

  Kozioł lepiej żeby było pastwisko niz prywatna fabryka co nie? komuchu stary

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kozioł 1 ponad rok temuocena: 75% 

  I marzenia o uzdrowisku szlag trafił. Jażdżyk sprzeda ostatni kawałek ziemi należący do Skierniewic. Szkoda, wielka szkoda.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ja 0 ponad rok temuocena: 33% 

  teren ma na siebie zarabiać, stadiony, baseny i inne takie kosztują, coś musi generować podatki dla miasta żeby było za co utrzymać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Nie ustąpił pierwszeństwa. Jedna osoba w...

Sztuka tworzenia garderoby

Gminy powiatu skierniewickiego także były na...

Ulice Skierniewic tętniły świątecznym życiem

Skierniewicka wisienka, czyli souvenir ze święta

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w paradzie...

Raperzy opanowali piątkową scenę w...

GWIAZDOZBIÓR na święcie w Skierniewicach

900 stoisk handlowych na Święcie Kwiatów,...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA