Rondo u zbiegu ulic Armii Krajowej i Łowickiej to kolejny element w realizacji projektu budowy obwodnicy miasta, przekonują urzędnicy. Aktualnie trwają prace związane z przebudową ulicy Czerwonej i drogowej infrastruktury w tej części miasta.

Rondo u zbiegu ulic Armii Krajowej i Łowickiej to kolejny element w realizacji projektu budowy obwodnicy miasta, przekonują urzędnicy. Aktualnie trwają prace związane z przebudową ulicy Czerwonej i drogowej infrastruktury w tej części miasta. (fot.arch)

Rondo rozwiąże problemy komunikacyjne tej części miasta – przekonują urzędnicy. Trwają prace związane z przygotowaniem dokumentacji zadania. Inwestycję w drodze krajowej prowadzić będzie miasto. Ratusz zapowiada – inwestycja znajdzie się w planie inwestycyjnym na przyszły rok.

Źródłem finansowania ma być rezerwy budżetu państwa.

Zadanie inwestycyjne pod tytułem budowa ronda na skrzyżowaniu ulicy Łowickiej i Armii Krajowej planowane do realizacji było w 2012 roku. Skrzyżowanie miało powstać przy okazji budowy mostu w kierunku ulicy Waryńskiego. Nie powstało, bo projekt został skutecznie oprotestowane przez mieszkańców. Błędy formalne ratusza przy przygotowaniu dokumentacji kazały administracji skapitulować.

Przy okazji modernizacji ul. Armii Krajowej, budowy skrzyżowania przy ulicy Nowobielańskiej i dalej nowej drogi w kierunku ul. Skłodowskiej, jasne było, że budowa ronda rozprowadzającego ruch w kierunku centrum miasta i w drugą stronę – w kierunku autostrady A2, jest konieczny.

Projekt, który powstaje w wydziale realizacji inwestycji, nijak się ma do założeń przyjętych w minionej dekadzie – słyszymy. Skrzyżowanie turbinowe będzie miało dwa pasy ruchu. Samochody od strony Łowicza wjadą na nie również dwupasmówką. W granicach miasta ulica ma zostać powiększona o dwa pasy. Urzędnicy przyznają, że w grę wchodzi również powiększenie ronda w ulicy Widok (przy kościele) i poszerzenie jezdni w kierunku wiaduktu.

– Koncepcja jest przyjęta, będzie ogłaszany  przetarg na opracowanie dokumentacji zadania. Jak długo potrwają prace? Zależy od problemów, na jakie wykonawca napotka. Główne to kwestia uzgodnień z energetyką. W grę wchodzą również wykupy gruntów – mówi prezydent Krzysztof Jażdżyk.

Planowane rondo, w związku z jego rozmiarami,  przesunie się i w stronę mostu, i w stronę miasta. Przynajmniej taka jest  obowiązująca koncepcja.

Jeśli chodzi o czas realizacji zadania, rondo Widok-Skłodowskiej zostało udostępnione kierowcom w dwa miesiące od rozpoczęcia prac, jak liczą budowlańcy, ostatecznie zadanie uda się zamknąć po czterech miesiącach. Tyle że w tym miejscu inwestor mógł sobie pozwolić na wyłączenie całego obszaru z ruchu, wyznaczenie objazdów. W przypadku ronda na drodze krajowej tempo spowolni duży ruch na trasie. Wydaje się, że mieszkańcy będą zmuszeni, jadąc od autostrady, szukać objazdów przez wioski gminy Skierniewice.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

7Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Prawda gorzka jak piołun 11 7 ponad rok temuocena: 100% 

  Rondo jest potrzebne absolutnie nie neguję tego.Mam jedno pytanie do Pana Prezydenta KIEDY i czy w ogóle będzie na os.Widok nowe oświetlenie ??? Obietnice nowego oświetlenia były na spotkaniu w grudniu 2017 roku. Potem okazało się, że będzie jesienią 2022 roku. Z uzyskanych informacji nowe oświetlenie będzie zrealizowane w 2023 roku. Mam wątpliwości czy dojdzie do tego. Wiem jedno,że ważne są Skierniewice,a osiedle Widok jest dla miasta kulą u nogi. Przykre ale prawdziwe niestety.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kici. Kici... 6 ponad rok temuocena: 100% 

  Nie wiadomo co by zrobić, to wysoko uczone państwo ze Skierniewic i tak wszystko zakwestionuje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Prawda gorzka jak piołun 5 ponad rok temu

  Na os.Widok oświetlenie w kwartale A jest jeszcze z czasów PRL-u !! Póki co żadna władza nie kwapi się do zmiany. W Skierniewicach MUSI widno.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec 4 ponad rok temuocena: 75% 

  Może niech ktoś zmieni projektanta miasta. Po chyba ten pan nie skończył żadnej szkoły... Jak można mieszkańca miasta porobić na ulicy czerwonej teraz podczas remontu, że podnosi się ulice o 40 cm i ma się zjazd w dół do posesji. Gdzie jest problem podjechać niższym samochodem przez to. Normalnie debilizm i partactwo architekta nie pierwsze w tym mieście. A nasz urząd miasta to toleruje.... Za coś takiego głowy w urzędzie powinny lecieć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~byxt pozą 3 ponad rok temuocena: 100% 

  Obwodnica powinna być poza miastem, a nie pod oknami największego osiedla w mieście.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Być. Albo nie być... 2 ponad rok temuocena: 88% 

  A gdzie wybraniec Skierniewic Macierewicz. W kampanii wyborczej z obwodnicami i wiaduktami w Skierniewicach pełną gębą. Bo wiadukt w kierunku Makowa to chyba kto inny załatwił.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kika 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Dokładnie! Powinna być obwodnica by zmniejszyć natężenie ruchu w mieście , a nie pchać wszystkich w centrum !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Podziękuj wolontariuszowi

Doceń koordynatora wolontariatu

Łódzkie na PLUS Drogi w centrum i poza

Nie ustąpił pierwszeństwa. Jedna osoba w...

Sztuka tworzenia garderoby

Gminy powiatu skierniewickiego także były na...

Ulice Skierniewic tętniły świątecznym życiem

Skierniewicka wisienka, czyli souvenir ze święta

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w paradzie...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA