W wypadku w Chorwacji zginęła s. Janina

(fot. ks. S. Piekielnik/diecezja.radom.pl)

Przed laty pracowała w Rawie Mazowieckiej. W sierpniu miała wrócić do parafii Niepokalanego Poczęcia NMP. Siostra Janina Mateusiak ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu jest jedną z dwunastu ofiar wypadku polskiego autokaru w Chorwacji.

Autokar wiozący pielgrzymów do Medjugorie wpadł do przydrożnego rowu na autostradzie A4, na północ od Zagrzebia. O śmierci zakonnicy poinformowała Przełożona Sióstr Nazaretanek.

– Nasza s. Janina Mateusiak zginęła w wypadku autokaru jadącego do Medjugorie w dniu 6.08.2022 r. Prosimy o modlitwę za jej duszę, a także o powrót do zdrowia s. Urszuli, s. Emmanueli oraz wszystkich poszkodowanych – napisały siostry nazaretanki na swojej stronie internetowej.

Siostra Janina Mateusiak ostatnio pełniła posługę w Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Kolonii Jedlnia wraz z dwiema siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Nazaretanki przybyły tam w listopadzie 2019 r. na zaproszenie Fundacji Eucharystyczny Promień, która budowała tu kaplicę Wieczystej Adoracji.

Siostra Janina pochodziła z Łukowa w diecezji siedleckiej. Kilka lat temu pracowała w Rawie Mazowieckiej.

– Nasza wspólnota parafialna i nasze siostry nazaretanki przyjęły tę tragiczną wiadomość z wielkim bólem, gdyż s. Janina przed laty pracował w Rawie, a pod koniec sierpnia miała tu powrócić i rozpocząć swoja posługę w naszej parafii – mówi ks. Bogumił Karp, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej. – W jej intencji o łaskę nieba będziemy modlić się podczas mszy 15 sierpnia o godzinie 10.

– Jej pasją była ewangelizacja, zwłaszcza w środowiskach młodzieżowych, posługiwała w Duszpasterstwie Młodzieży Nazaretańskiej – zawsze z nieodłącznym aparatem fotograficznym w ręku – oraz podróże. Obie pasje łączyła uczestnicząc i współorganizując pielgrzymki, Niedawno wróciła z Ziemi Świętej. W piątek, 5 sierpnia 2022 roku wyruszyła w swoją ostatnią ziemską podróż… – czytamy na stronie diecezji radomskiej.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Kreator 1 ponad rok temu

  bądźmy ostrożni - zycie******** *** yt******** - poznaj swoje mięso *** yt******** - natura - nie zabijaja *** yt******** - szanujmy boże stworzenie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA