Z myślą o uczniach Szkoły Podstawowej nr 7 i ich sportowym rozwoju dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 Marek Czarnota liczy na to, że projekt budowy małego obiektu lekkoatletycznego na terenie placówki uda się zrealizować.

Z myślą o uczniach Szkoły Podstawowej nr 7 i ich sportowym rozwoju dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 Marek Czarnota liczy na to, że projekt budowy małego obiektu lekkoatletycznego na terenie placówki uda się zrealizować. (fot. Adam Michalski)

Poznaliśmy zatwierdzoną listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Miasta Skierniewice na 2023 rok. W grupie znalazły się inicjatywy o charakterze sportowym. Jedną z nich, która budzi sporą ciekawość jest projekt budowy bieżni lekkoatletycznej wraz ze skoczną w dal przy Szkole Podstawowej nr 7 na Rawce.

Na liście projektów, które we wrześniu poddane zostaną pod głosowanie mieszkańców miasta znalazł się ten zgłoszony przez Szkołę Podstawową nr 7. Projekt wyceniony na 100 tys. złotych miałby objąć budowę trzytorowej bieżni lekkoatletycznej wraz ze skocznią w dal.

Główne cele proponowanej inwestycji to: reaktywowanie skoczni, uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego i zoptymalizowanie przygotowań uczniów do Czwartków Lekkoatletycznych.

− Pomysł na skocznię w dal to właściwie odświeżenie tego co już na terenie przyszkolnym było − zaznacza Marek Czarnota, dyrektor Siódemki. − Bieżnia to pomysł nowy, a zrodził się z myślą o naszych dzieciach, które regularnie i z sukcesami biorą udział w cyklu Czwartki Lekkoatletyczne − dodaje.

Szkoła na Rawce mimo, że dysponuje sporym terenem wokół, nie ma miejsca, w którym uczniowie mogliby ćwiczyć podstawowe elementy lekkoatletyczne, a bieganie po nierównym terenie bardziej grozi kontuzją niż progresem.

− Regularnie bierzemy udział w Czwartkach Lekkoatletycznych, a jako mała szkoła, w zestawieniu z większymi w mieście wypadamy bardzo dobrze, w cyklu 2020/2021 zajęliśmy 3. miejsce w kategorii łącznej szkół − opowiada dyrektor.

Szkoła potwierdza, że posiada potencjał w różnych lekkoatletycznych dyscyplinach zarówno biegowych, jak i technicznych. Absolwent SP nr 7 Janek Nowakowski zajął 2. miejsce w finale krajowym konkursu rzutu piłeczką palantową. Nauczyciele wychowania fizycznego, a zwłaszcza Jarosław Patan odpowiedzialny za Czwartki w Siódemce zwracają uwagę na potrzebę zagospodarowania części terenu pod stricte lekkoatletyczną inwestycję.

− Chcemy wykorzystać na nasze potrzeby możliwość jaką daje Budżet Obywatelski, bo korzyści z inwestycji czerpaliby nie tylko uczniowie szkoły, ale także mieszkańcy osiedla − zauważa.

Nowy obiekt miałby powstać na nieużytkowanym terenie przyszkolnym o powierzchni około 400 metrów kwadratowych. Trzytorowa bieżnia w owalu miałaby długość 68 metrów (około 25 metrów po prostej), a jeden z torów (szerokość 1.22 m) zostałby wydłużony i zakończony skocznią w dal.

− Jeżeli okaże się, że na tym obszarze, którym dysponujemy nie zmieszczą się trzy tory, ograniczymy się do dwóch, co i tak zaspokoi nasze potrzeby. Pomysł konsultowaliśmy już z rodzicami naszych uczniów i bardzo się spodobał. Póki co to są nasze pobożne życzenia i założenia projektowe − twierdzi Marek Czarnota.

Inwestycja musi spełniać podstawowe warunki budowlane dla podłoża, natomiast nawierzchnia nie musi być stricte profesjonalna.

Więcej o sportowych inicjatywach w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 w najnowszym wydaniu (18.08) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 11

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Zimowa odsłona Szkolnej Ligi Pływackiej

Sport – to dobra inwestycja

Gospodarze najlepsi w Międzynarodowym Turnieju...

Komplet zwycięstw Ósemki w jubileuszowym turnieju

Dwa zwycięstwa młodzików Ósemki pierwszego dnia...

Międzynarodowy Turniej Koszykówki z okazji...

Sukcesy gospodarzy podczas Grand Prix Polski...

Wojownik gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Judo...

Maków stolicą polskiego tenisa stołowego

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA