Muzycy improwizują, starają się zawsze przygotować coś nowego. A publiczność jest bardzo zadowolona z tych propozycji. Na fot. Jerzy Stępień, koncertujący gościnnie już kolejny raz.

Muzycy improwizują, starają się zawsze przygotować coś nowego. A publiczność jest bardzo zadowolona z tych propozycji. Na fot. Jerzy Stępień, koncertujący gościnnie już kolejny raz. (fot. Joanna Młynarczyk)

Jazz w Skierniewicach znalazł dla siebie miejsce. Jazzowe czwartki prężnie się rozwijają, a ze spotkania na spotkanie ilość gości rośnie. W sierpniu muzycy co tydzień jazzują pod chmurką. Kolejny koncert odbył się 18 sierpnia.

Grają z sercem i ogromną pasją.

Improwizujemy, zawsze staramy się pokazać coś nowego – podkreśla Michał Borowski, prezes Stowarzyszenia Jazzowego Swing, saksofonista, lider zespołu i inicjator jazzowych czwartków w Skierniewicach. – Bardzo nas cieszy, że ze spotkania na spotkanie ilość gości rośnie, dlatego nie ustajemy w działaniu – dodaje.

Podczas ostatniego koncertu (18.08) wybrzmiała muzyka filmowa, pojawiły się też standardy jazzowe, trochę bossa novy i swingu, dla każdego było coś miłego. Zagrali: Michał Borowski, Daniel Stopiński, Sinisa Kasumowic, Grzegorz Świderek. Ponadto gościnnie wystąpił saksofonista Jerzy Stępień, na gitarze zagrał też Ivo Kasumowic, a na perkusji wymiennie z Grzegorzem Świderkiem 11-letnia Liliana Sitarek.

Ostatni wakacyjny jazz pod chmurką odbędzie się za tydzień,

25 sierpnia, pod parasolami Cafe Polonez. Początek godz. 19.00. We wrześniu koncerty będą kontynuowane raz w miesiącu. Pierwsze spotkanie planowane jest 15 września w sali Strakacza w CKiS.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

fotoreportaże

Zadebiutował sąsiedzki grill w Miedniewicach

Varius Manx z Kasią Stankiewicz oraz Kasia...

To już szósta Dycha z hakiem

90-lecie Amatorskiego Zespołu Regionalnego z...

28. Święto Budowlańca w Skierniewicach

OSP Maków najlepsza w powiecie

Dożynki powiatowe 2022: Gwiazdy estrady

Dożynki powiatowe 2022: Przegląd artystyczny

Dożynki powiatowe 2022: Korowód ulicami Głuchowa