Jubileuszowy bieg leśnika. Zgłoś udział!

(fot. Adam Michalski)

Przyjeżdżają z całej Polski, by pobiegać po skierniewickich lasach. To już dziesiąta edycja Biegu Leśnika, którego organizatorem jest Nadleśnictwo Skierniewice. Jak zapowiadają organizatorzy, akcji przyświeca ten sam cel – zachęcenie uczestników do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Ruszyły zapisy.

Po tych dziewięciu biegach, mimo, że stał się on już imprezą ogólnopolską, cieszymy się, że skierniewiczanie wciąż stanowią liczną grupę – mówi Kamil Czech z Nadleśnictwa Skierniewice, koordynator imprezy.

W tym roku bieg odbędzie się 10 września. Impreza bardziej niż dotychczas skierowana jest do rodzin z dziećmi. Obok dwóch tras biegowych – dłuższej, liczącej 10 km oraz rekreacyjnej 3,5 km, będzie sztafeta rodzinna – propozycja dla najmłodszych uczestników.

W tym roku, z okazji jubileuszu, na uczestników czeka nowość, jaką jest sztafeta rodzinna – zapowiada Kamil Czech. – Chcieliśmy zaproponować coś nowego, ponieważ zaobserwowaliśmy, że od kilku lat na listach startowych, obok dorosłych pojawiają się też dzieci.

Jak zapowiada Kamil Czech, o konkurencji na tej trasie nie może być mowy.

Charakter jej będzie otwarty, zapraszamy do udziału w sztafecie dzieci poniżej 10 lat z jednym opiekunem. Sztafeta rodzinna odbędzie się na wesoło, na sportowo – zachęca do udziału leśnik.

Trasa sztafety liczy około 600 metrów, każdy z uczestników otrzyma medal i pamiątkową statuetkę.

Kolejną nowością tegorocznego biegu będzie poczęstunek produktami z lasu.

W ubiegłym roku kuchnia leśna znalazła wielu swoich zwolenników, dlatego postanowiliśmy ją jeszcze bardziej rozpropagować – mówi Kamil Czech. – Udało nam się zaprosić foodtruck z degustacją dań leśnych a ciepło – dodaje.

Serwować je będą Katarzyna Mikulska i Irena Mikulska, które poprowadzą także warsztaty kulinarne z leśnej kuchni, pokażą jak wykorzystać rośliny z lasu, jadalne w codziennym jadłospisie.

Ludzie, którzy na co dzień rekreacyjnie korzystają z zasobów lasu, zbierają grzyby, jagody, czasem jeżyny, maliny, tak naprawdę nie znają innych skarbów lasu, a jest szeroka paleta różnych roślin jadalnych, zielnych i nie tylko. Na wspólnych warsztatach uczestnicy naucza się tej kuchni, a następnie wspólnie przygotują gulasz roślinny – zapowiada leśnik.

Zapisy: www.zapisy.inessport.pl. Start i meta biegu są niezmienne. To wjazd do lasu, przy parkingu klubu sportowego Widok. Patronat medialny nad akcją objął „Głos Skierniewic i Okolicy”.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Szanowni Klienci SIME Polska

Łódzkie na plus.Transport bardziej publiczny

Odznaczeni medalami za długoletnie pożycie...

Międzypokoleniowe warsztaty malowania tuszami

Śmiechu było co niemiara! Kabaretowy Dzień...

Polscy piłkarze na mistrzostwach świata

Wędrujemy po regionie

Koncert muzyki polskiej. W Skierniewicach trwa...

Zagrał Royal String Quartet. Za nami koncert...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA