Upiększania Godzianowa ciąg dalszy

(fot. Beata Pierzchała)

Przestrzeń przed siedzibą urzędu gminy wkrótce zostanie znacznie odmieniona. Ma tam być nie tylko ładniej, ale także znacznie funkcjonalniej. Zieleniec stanowi też dużą część placu przed gminnym centrum kultury, więc będzie to także miejsce na artystyczne przedsięwzięcia.  

Wspólnie użytkowana przestrzeń, która oprócz starej fontanny, nie ma nic do zaproponowania, ma zmienić się w przyjemny skwerek. Wszystko dzięki temu, że Ochotnicza Straż Pożarna w Godzianowie wystąpiła o dotację na uporządkowanie tego placu do LGD Gniazdo. Lokalna Grupa Działania przyznała na ten cel blisko 100 tysięcy złotych.

– Chciałbym całkowicie zmienić ten plac, ale na razie mamy pieniądze tylko na pierwszą część inwestycji – mówi Andrzej Mozga, wójt gminy Godzianów. – Ponad 93 tysiące złotych, które otrzymała godzianowska Ochotnicza Straż Pożarna, zostanie przeznaczone na przebudowę zielonej części placu i nową fontannę. Nie zamierzamy rezygnować z fontanny, bo mieszkańcy już się przyzwyczaili do tego, że fontanna tutaj jest, ale to będzie zupełnie nowy obiekt.

Prace projektowe zostały już zlecone, a wójt mówi, że już nie może się doczekać wizualizacji. Ulepszenie reprezentacyjnego miejsca da nie tylko efekty estetyczne, ale także poprawi jego funkcjonalność. Mieszkańcy odwiedzający urząd czy ośrodek kultury teraz nie korzystają z odpoczynku wśród zieleni, a stara, kamienna fontanna, lata świetności ma już dawno za sobą. Jej obecny stan sprawia, że plac wydaje się niechlujny i zaniedbany. Teraz ma się to zmienić. Na upiększonym skwerku swoje miejsce znajdzie nowa fontanna, która kształtem ma przypominać tę starą. Na pewno będzie okrągła, ale do jej wykonania nie będzie używany kamień. Pluskająca woda będzie gromadziła się w płytkiej niecce, a całość będzie podświetlona. Oprócz fontanny zmieni się też roślinność.

Więcej na ten temat w papierowym "Głosie Skierniewic" z 25 sierpnia. 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Godzianów

Budowa boiska z konfliktem w tle

Dzień Adama Petryny

Pierwsza komunia w Godzianowie

Mieszkańcy Zapad posprzątali swoją wieś

Gmina Godzianów: Halina Karalus nie wystartowała...

Dino wybuduje sklep w Godzianowie

Nowych domów przybywa. Młodzi chcą tu mieszkać

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA