Zginęli 800 metrów od domu. Osierocili dwie córeczki

Po tragicznej śmierci Izy i Marcina ze Strzelnej ruszyła zbiórka finansowa na zrzutce. Młode małżeństwo osierociło dwoje dzieci. – Lili i Misia są bardzo dzielne – mówi przez łzy babcia dziewczynek. – Uczę się opieki nad nimi. Zostaliśmy z mężem rodziną zastępczą dla naszych wnuczek. 

8 sierpnia Iza i Marcin wybrali się na małżeńską randkę do Łodzi. Wcześniej, jak zwykle położyli dziewczynki do łóżek i poprosili babcię, żeby miała nad nimi pieczę. Lili i Michalinka zasnęły z myślą, że następnego dnia mama zrobi im śniadanie, jak zawsze nakarmią z tatą koty. Jednak kilka godzin później ich dotychczasowe życie runęło. Obudziły się i zamiast przytulenia rodziców otrzymały wiadomość, że mama i tata poszli do nieba i nigdy więcej ich już nie zobaczą. Małżeństwo zginęło w tragicznym wypadku samochodowym w drodze powrotnej. Do swojego domu mieli już tylko niecały kilometr.

Młode małżeństwo z córeczkami mieszkało w jednym domu z rodzicami Marcina, więc jako pierwsi informację o tragedii otrzymali właśnie oni. Beata i Piotr Kiełbik oraz dziewczynki zostali otoczeni opieką psychologa. Czeka ich teraz wspólna przyszłość, więc oprócz pomocy psychologa będą potrzebować znacznie więcej. Życiowe potrzeby dziewczynek będą spełniać ich dziadkowie, a w tych trudnych czasach potrzebny będzie każdy grosz. Tragedia wydarzyła się zaledwie kilka tygodni temu i rodzinie trudno jest teraz myśleć o finansach, ale zajęli się tym przyjaciele i znajomi Izy i Marcina.

– Byli wspaniałymi, kochającymi rodzicami – mówi Kinga Mazuchowska, jedna z pomysłodawczyń założenia zbiórki. – Chcieli zapewnić swoim córkom wszystko, co najlepsze, stabilną przyszłość.

Lilianka ma 6 lat i od września pójdzie do zerówki, Michalinka ma 4 lata, dziewczynki potrzebują teraz wsparcia. Przyjaciele uruchomili zbiórkę finansową na portalu zrzutka.pl  Link do zbiórki TUTAJ Wspierając ją można pomóc w zapewnieniu dziewczynkom przyszłości takiej, jaką chcieli dla nich ich rodzice.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 15

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Jeżów

W Jeżowie praktycznie bez zmian

Burmistrz: Nasze wizje okazały się błędne

15-lecie Jazz Folk Dance

W Jeżowie wysadzili bankomat

Ratowanie zabytku - utopia czy inwestycja?

Droga w Przybyszycach nadaje się tylko dla...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA