Zginęli 800 metrów od domu. Osierocili dwie córeczki

Po tragicznej śmierci Izy i Marcina ze Strzelnej ruszyła zbiórka finansowa na zrzutce. Młode małżeństwo osierociło dwoje dzieci. – Lili i Misia są bardzo dzielne – mówi przez łzy babcia dziewczynek. – Uczę się opieki nad nimi. Zostaliśmy z mężem rodziną zastępczą dla naszych wnuczek. 

8 sierpnia Iza i Marcin wybrali się na małżeńską randkę do Łodzi. Wcześniej, jak zwykle położyli dziewczynki do łóżek i poprosili babcię, żeby miała nad nimi pieczę. Lili i Michalinka zasnęły z myślą, że następnego dnia mama zrobi im śniadanie, jak zawsze nakarmią z tatą koty. Jednak kilka godzin później ich dotychczasowe życie runęło. Obudziły się i zamiast przytulenia rodziców otrzymały wiadomość, że mama i tata poszli do nieba i nigdy więcej ich już nie zobaczą. Małżeństwo zginęło w tragicznym wypadku samochodowym w drodze powrotnej. Do swojego domu mieli już tylko niecały kilometr.

Młode małżeństwo z córeczkami mieszkało w jednym domu z rodzicami Marcina, więc jako pierwsi informację o tragedii otrzymali właśnie oni. Beata i Piotr Kiełbik oraz dziewczynki zostali otoczeni opieką psychologa. Czeka ich teraz wspólna przyszłość, więc oprócz pomocy psychologa będą potrzebować znacznie więcej. Życiowe potrzeby dziewczynek będą spełniać ich dziadkowie, a w tych trudnych czasach potrzebny będzie każdy grosz. Tragedia wydarzyła się zaledwie kilka tygodni temu i rodzinie trudno jest teraz myśleć o finansach, ale zajęli się tym przyjaciele i znajomi Izy i Marcina.

– Byli wspaniałymi, kochającymi rodzicami – mówi Kinga Mazuchowska, jedna z pomysłodawczyń założenia zbiórki. – Chcieli zapewnić swoim córkom wszystko, co najlepsze, stabilną przyszłość.

Lilianka ma 6 lat i od września pójdzie do zerówki, Michalinka ma 4 lata, dziewczynki potrzebują teraz wsparcia. Przyjaciele uruchomili zbiórkę finansową na portalu zrzutka.pl  Link do zbiórki TUTAJ Wspierając ją można pomóc w zapewnieniu dziewczynkom przyszłości takiej, jaką chcieli dla nich ich rodzice.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 14

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Jeżów

Bolesne pamiątki na ziemi jeżowskiej

Powiat obiecuje odbudowanie drogi w Przyłęku

Piknik dożynkowy w Jeżowie

Po dożynkach, czas na inscenizację w Beleniu

Frydrychów 16. Ten adres warto zapamiętać

Łódzkie na plus. Łódzkie sprzyja mamom i...

Łódzkie na Plus. Puchar pełen mleka

Przyjemna propozycja na letnie weekendy

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA