– Serię filiżanek z moimi grafikami podarowałam niedawno swoim znajomym, którzy mnie odwiedzili. Cieszyli się z oryginalnego prezentu ze Skierniewic – przyznaje Anna Pokora, autorka grafiki na filiżance.

– Serię filiżanek z moimi grafikami podarowałam niedawno swoim znajomym, którzy mnie odwiedzili. Cieszyli się z oryginalnego prezentu ze Skierniewic – przyznaje Anna Pokora, autorka grafiki na filiżance. (fot. Joanna Młynarczyk)

Serię gadżetów z grafikami skierniewickich zabytków wydało Centrum Kultury i Sztuki. Odwiedzając Skierniewice turyści mają wyjątkową okazję zabrać stąd oryginalną pamiątkę.

- Ludzie dużo podróżują po Polsce i w Skierniewicach również często spotykamy turystów poszukujących pamiątek z naszego miasta, dlatego pomyśleliśmy o ich produkcji u nas – mówi Agnieszka Kubik, wicedyrektor CKiS.

Jednostka kultury zajęła się projektem, produkcją, a następnie dystrybucją gadżetów. Pamiątki można kupić w Stacji Centrum. Są kubeczki, filiżanki, torby lniane i papierowe. Do nich grafiki z widokiem ratusza, pałacu prymasowskiego, kościoła św. Jakuba, dworca kolejowego i bramy parkowej wykonała Anna Pokora, artysta plastyk.

Nowa seria gadżetów pojawi się w Stacji Centrum z okazji święta kwiatów.

Obok filiżanek i kubków z pracami Anny Pokory, pojawią się magnesy w limitowanej edycji, wykonane przez pracownię ceramiczną Jolanty Ciołkiewicz-Baka. Zaś Maciej Herian z pracowni plastycznej wykona witraże z motywami jabłuszek do powieszenia na ścianie lub jako element biżuterii. Ponadto wzór stanowić będzie też 4-listna koniczynka, CKiS-owy motylek i aniołek. Kasia Michałowska projektuje motywy kwiatowe, które zostaną przeniesione na czarne torby

– zapowiada Agnieszka Kubik, wicedyrektor CKiS.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Szkolna Liga Pływacka edycja 2022/2023

Po dwóch latach wrócił tu porządek

Pożar pod Skierniewicami. Poparzony lokator

Szanowni Klienci SIME Polska

Europejskie Forum Gospodarcze: Jutro zaczyna się...

Łódzkie na plus.Transport bardziej publiczny

Derby w lidze kadetów dla Ósemki

Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym...

Pamela Broniarek z brązowym medalem mistrzostw...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA