Kierowcy, którzy przejeżdżają tędy pierwszy raz klną, na czym świat stoi. Jeśli nie muszą, nigdy tu nie wracają.

Kierowcy, którzy przejeżdżają tędy pierwszy raz klną, na czym świat stoi. Jeśli nie muszą, nigdy tu nie wracają. (fot. Beata Pierzchała)

O powiatowej drodze w Przyłęku Dużym, mówią, że ktoś ją ukradł. „To droga, której nie ma” – kpią przechodzący mieszkańcy. Z okien domów wzdłuż drogi słychać nawoływanie: „opiszcie to dobrze”. Przejeżdżający kierowcy klnąc na drogę, jednocześnie pokazują kciuki zadowolenia, że wreszcie ktoś się zajął „nieistniejącą drogą”.

Od strony Jeżowa wjeżdża się w dobrej jakości drogę. Po około 3 kilometrach, kiedy za plecami zostaje Jasienin Duży, zaczyna się fatalnej jakości, kilkusetmetrowy odcinek, który kierowcy pokonują z prędkością 3-5 km na godzinę. Samochody się toczą, a i tak jest obawa, że zawieszenie auta zostanie w którejś z dziur. Właściwie trzeba wybrać, w która dziurę wjechać – głębszą, a może szerszą, bo nie ma możliwości ich ominięcia. Gdyby droga była położna w polach, to kierowcy z pewnością już dawno wyjeździliby sobie alternatywną trasę przez pola, która na pewno byłaby lepsza niż ta wytyczona przez administrację. Ślad drogi biegnie jednak obok lasu i prywatnych posesji. Nie ma innego wyjścia jak telepać się nią, mimo zagrożenia, że samochód zostanie uszkodzony.

– Obiecuję, że w kwietniu przyszłego roku droga będzie wybudowana – mówiła podczas dożynek w Jeżowie starosta Renata Kobiera. – Mamy już rozstrzygnięty przetarg i wybranego wykonawcę. Niedługo podpiszemy umowę.

W ramach tej samej umowy, co droga w Przyłęku Dużym (1,7 km), zostaną także wyremontowane trzy inne odcinki dróg powiatu brzezińskiego: w Mościskach 700 m, w Brzezinach ul. Małczewska 885 m, w Dmosinie Drugim 1 km. W sumie firma z Budar z Królewca Poprzecznego wyremontuje 4,5 km dróg w powiecie brzezińskim. Firma wygrała przetarg oferując wykonanie robót za blisko 9,5 mln złotych. Powiat brzeziński musiał dołożyć milion złotych, ponieważ wcześniej założono, że inwestycja pochłonie 8,5 mln złotych.

Więcej informacji na ten temat w papierowym "Głosie" z 15 września.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Jeżów

Burmistrz Jeżowa na dożynki wjechał wierzchem

Łódzkie na PLUS

Maciej Maślanko znów na podium

Gmina bez dotacji na remont zrujnowanego dworku

Miejskie hulajnogi zagościły w Brzezinach

Strażak ze stali. Formę wykuwa w ekstremalnych...

Hodowla trzody – o czym warto wiedzieć w tym...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA